Networking

Rendez-vous Biznesu: Wyzwania dla Unii Europejskiej w obszarze handlu, w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej w rozmowie z prof. Markiem Belką

Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski / francuski

Cena : Spotkanie bezpłatne dla firm stowarzyszonych.

Zapis możliwy również poprzez maila: mariusz.kielich@ccifp.pl

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa

Passé

L'événement est terminé.

Podczas marcowego spotkania z cyklu "Rendez-vous Biznesu" zapraszamy Państwa na rozmowę profesora Marka Belki, ekonomisty, byłego premiera i ministra finansów, prowadzoną przez Bogusława Chrabotę, redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”. Dialog będzie dotyczył aktualnych wyzwań Unii Europejskiej w obszarze handlu, w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej i konfliktu w Ukrainie.

 

Jak wygląda obecnie sytuacja w globalnej gospodarce? Co stanowi wyzwania strategiczne dla Unii? Jak konflikt w Ukrainie zmieni priorytety handlowe UE? W rozmowie nie zabraknie również nawiązań do priorytetów francuskiej prezydencji w obszarze handlu. Po części oficjalnej uczestników zaprosimy do włączenia się do dyskusji i zadawania również swoich pytań w przeznaczonej na to części Q&A z gościem wieczoru.

Gości wydarzenia zaprosimy następnie na część koktajlową - rozmowy przy lampce wina będą doskonałą okazją do wymiany opinii na tematy gospodarcze, inspiracji do działania i nawiązywania relacji z pozostałymi firmami stowarzyszonymi w CCIFP.

 

ZAPISY poprzez FORMULARZ ZAPISU >>>  lub maila na adres: mariusz.kielich(@)ccifp.pl

 

Procedury bezpieczeństwa: W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, gości prosimy o przygotowanie oraz okazanie aktualnego dowodu szczepienia (cyfrowego lub papierowego) przy wejściu na wydarzenie. W przypadku braku pełnego szczepienia udział w spotkaniu będzie możliwy po przedstawieniu negatywnego wyniku testu Covid19, nie starszego niż 48 godzin. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Kontakt: antonina.sobczak(@)ccifp.pl

 

****

Rendez-vous Biznesu to cykliczne spotkania Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, przeznaczone dla kadry menadżerskiej wszystkich firm członkowskich, poświęcone aktualnym zagadnieniom biznesowym w Polsce i umożliwiające członkom CCIFP nawiązanie kontaktów.

 

Gość specjalny wydarzenia: Marek Belka

Poseł do Parlamentu Europejskiego 2019-2024
Prof. dr hab. nauk ekonomicznych

Ekonomista z wykształcenia. Przez większość kariery związany z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnik stażów naukowych na Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Chicagowskim oraz w London School of Economics. Dwukrotnie pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów: w 1997 r. w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza oraz w latach 2001-2002 w rządzie Leszka Millera. W latach 2004-2005 był premierem rządu RP.

Profesor Belka pełnił również wiele funkcji w międzynarodowych instytucjach. W latach 2003-2004 był szefem Koalicyjnej Rady Koordynacji Międzynarodowej w Iraku (2003), a następnie dyrektorem ds. polityki gospodarczej w Tymczasowych Władzach Koalicyjnych w Iraku. Od 2006 do 2008 roku pracował jako Sekretarz Wykonawczy Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy (UNECE), a od listopada 2008 r. był dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

10 czerwca 2010 r. został powołany przez Sejm RP na Prezesa Narodowego Banku Polskiego na sześcioletnią kadencję.

Profesor Belka został zaprzysiężony jako nowy poseł Parlamentu Europejskiego 2 lipca 2019 r. (kadencja 2019-2024). Jest członkiem parlamentarnej Komisji ds. Ekonomicznych i Monetarnych, zastępcą członka w parlamentarnej Komisji Handlu Międzynarodowego, członkiem Delegacji ds. relacji z USA i zastępcą członka w Delegacji ds. relacji z krajami Ameryki Środkowej. W 2020 roku został powołany do składu Podkomisji ds. podatkowych.

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!