Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Finanse i Podatki

Podatkowe konsekwencje pomocy dla Ukrainy

Spotkanie online (zoom),

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : W celu rejestracji prosimy o zalogowanie się. Wydarzenie wyłącznie dla członków CCIFP.

Liczba miejsc dla firm doradczych ograniczona.

Passé

L'événement est terminé.

W związku z sytuacją w Ukrainie, wiele firm postanowiło aktywnie i intensywnie włączyć się w pomoc na rzecz Ukrainy. Zapraszamy na spotkanie.

W związku z sytuacją w Ukrainie, wiele firm postanowiło aktywnie i intensywnie włączyć się w pomoc na rzecz Ukrainy, potrzebujących, uchodźców przekazując różnego rodzaju darowizny, świadcząc nieodpłatnie usługi lub w pomagając inny sposób.

 

Powyższe działania nie są w żaden szczególny sposób uregulowane od strony konsekwencji podatkowych (możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, odliczenia od dochodu, konieczność rozliczenia podatku VAT).

 

Dlatego chcielibyśmy Państwu zaproponować specjalne spotkanie, dedykowane temu zagadnieniu, podczas którego chcielibyśmy porozmawiać o:

  1. skutkach podatkowych działań na rzecz Ukrainy wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów;
  2. potrzebie wystąpienia do Ministerstwa Finansów z prośbą o uregulowanie określonych zagadnień, być może na wzór rozwiązań przewidzianych w tzw. Tarczy Antycovidowej (pozwalającej m.in. na odliczenie od podstawy opodatkowania szczególnych darowizn itd.), lecz w szerszym zakresie.

 

Zagadnienie przedstawi Agnieszka Wnuk z MDDP oraz wesprze merytorycznie CCIFP w przygotowaniu rekomendacji dla Ministerstwa Finansów.

Spotkanie odbędzie się 11 marca o godz. 12.00 na platformie Zoom.

 

Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą. Ponadto, firmy członkowskie pragnące należeć do jednego z Komitetów muszą prowadzić działalność zawodową związaną z tematami prac Komitetu.

Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. 

Regulamin komitetów dostępny jest: TUTAJ

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!