Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

Odkryj Szkołę Francuską (LFV) podczas Święta Saskiej Kępy

Liceum Francuskie w Warszawie, ul. Walecznych 4/6, 03-916, Warszawa, Polska
See on map

Język :
Polski/Francuski

Cena : Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 


Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia Gimnazjum i Liceum Szkoły Francuskiej! W tym roku Liceum Francuskie w Warszawie bierze udział w wydarzeniu "Święto Saskiej Kępy" i ma przyjemność zaprosić Państwa w sobotę 27 maja 2023 r. na kampus. Dla rodzin to będzie doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o szkole i zapoznać się z dzielnicą...

 

Utworzone w 1919 r., Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

 

W gimnazjum i liceum ważne miejsce zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, edukacja obywatelska oraz nauka języków obcych. Oprócz języka francuskiego, który jest językiem wykładowym, uczniowie uczą się jeszcze 3 języków nowożytnych (angielskiego, polskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego) od pierwszej klasy gimnazjalnej.

 

Polskojęzyczni uczniowie mogą w naszej szkole pogłębiać praktykę języka polskiego i poszerzać wiedzę na temat historii i literatury polskiej w ramach międzynarodowej sekcji języka polskiego.

 

Pod koniec klasy maturalnej uczniowie z Liceum Francuskiego w Warszawie zdają francuską maturę (BAC). Uznawana na całym świecie francuska matura jest przepustką do najlepszych uniwersytetów i prywatnych szkół wyższych polskich, francuskich, europejskich i anglosaskich.

 

Z okazji Święta Saskiej Kępy LFV zaprasza wszystkie rodziny do udziału w ponad dwudziestu warsztatach interaktywnych specjalnie zaprojektowanych przez uczniów i nauczycieli, aby dzielić się przyjemnością wspólnej nauki!

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (gimnazjum i liceum), który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 10:00 do 13:00na ul. Walecznych 4/6 na Saskiej Kępie.

 

Od godz. 14.00 gości będą mogli wziąć udział w obchodach Święta Saskiej Kępy i odkryć historię placówki na stoisku LFV na ul. Francuskiej!

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na naszej stronie


Wydarzenie na Facebooku

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!