Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

KSeF. O kluczowych wyzwaniach, zmianach i planach rozmawiamy z Krzysztofem Rogowskim, Kierownikiem Projektu KSeF w Ministerstwie Finansów

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Wdrożenie KSeF to ogromne wyzwanie. Oznacza konieczność zmiany nie tylko rozliczeń VAT, ale również analizy i zmiany wielu procesów. Jest to zatem ogromne przedsięwzięcie wymagające zaangażowania praktycznie wszystkich działów w firmie.

 

Podczas licznych wdrożeń, spotkań i szkoleń często pojawiają się pytania, na które tylko Ministerstwo Finansów zna odpowiedź.

Gościem specjalnym webinaru będzie Krzysztof Rogowski, Kierownik Projektu Krajowy System e-Faktur, który odpowie na najbardziej nurtujące przedsiębiorców pytania.

Spotkanie poprowadzą: Michał Szwed, partner oraz Tomasz Groszyk, senior manager w CRIDO.

Eksperci z zespołu, który otrzymał główną nagrodę regionu EMEA w kategorii Tax Technology Provider of the Year przyznawaną w najbardziej prestiżowym konkursie firm doradztwa podatkowego International Tax Review.

 

Agenda spotkania:

- Prawidłowe zrozumienie czekających biznes wyzwań jest niezbędne dla uniknięcia w przyszłości wysokich sankcji z powodu nieprawidłowości we wdrożeniu KSeF.

- Zmieniające się zagadnienia:

a. zmiana zasad rozpoznawania daty wystawienia i otrzymania faktury (MPOP, ujęcie korekt, zmiany w umowach z tym związane),

b. architektura IT rozwiązań wspomagających wymianę informacji z KSeF,

c. zmiana w procesie dokumentowania sprzedaży i obsługą faktur zakupowych

- Rozmowa z ekspertem MF:

a. Jak wygląda harmonogram najbliższych prac MF związanych ze szczegółami wdrożeniem KSeF? W tym m.in. o:

1. API dla reżimu awarii + scamowe, obowiązek umieszczania kodów QR (i ew. zwolnienie z niego) oraz ich szczegóły techniczne,

2. zmiany w JPK związane z KSeF i – szerzej – dalsze plany MF dot. JPK,

3. zawartość wizualizacji faktur (w tym kwestia prezentacji na wizualizacjach znaczników z węzła Adnotacje, nru KSeF faktury, wymagań dla wizualizacji dokumentów w języku obcym).

b. Plany MF dotyczące publikacji ewentualnych objaśnień nt. KSeF,

c. Fakturowanie elektroniczne to nie tylko polski pomysł. Jaki ewentualny wpływ będzie miał pakiet ViDA na ewentualną zmianę modelu wypracowanego w celu wdrożenia KSeF?

d. Podsumowanie i opis niezbędnych działań na kolejnych etapach wdrażania KSeF w przedsiębiorstwie.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada w godz. 10.00 – 11.30.

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Warunkiem dołączenia do powyższego webinarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://crido.pl/events/ksef-o-kluczowych-wyzwaniach-zmianach-i-planach-rozmawiamy-z-krzysztofem-rogowskim-kierownikiem-projektu-ksef-w-ministerstwie-finansow/

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!