Juridique & Fiscalité  •  Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe

Konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców (UD497)

via Zoom,

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich firm członkowskich.

Wydarzenie online (Zoom). Link do spotkania zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na spotkanie mające na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w ramach konsultacji publicznych projektu MRiT (UD 497).

Francusko-Polska Izba Gospodarcza została zaproszona do wzięcia udziału w konsultacjach publicznych projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii (nr UD497). Zapraszamy na spotkanie online (Zoom) mające na celu wypracowanie wspólnego stanowiska CCIFP.

Rząd rozpoczął prace legislacyjne nad projektem ustawy kompleksowo zmieniającym ponad 40 aktów prawnych dotyczących otoczenia prawnego prowadzenia biznesu w Polsce. Projekt ten wpisuje się w serię przekrojowych inicjatyw legislacyjnych stopniowo wprowadzających ułatwienia i znoszących bariery administracyjne do prowadzenia działalności gospodarczej. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców (nr UD497), autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Technologii, ma zmieniać m.in.:

  • procedury sądowe i administracyjne,
  • zasady zakładania i prowadzenia firm,
  • regulacje dotyczące podatków, zamówień publicznych i prawa konkurencji.

O samym projekcie i proponowanych kierunkach uwag CCIFP podczas spotkania opowiedzą prawnicy z kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Efektem prac będzie przekazanie MRiT stanowiska reprezentującego głos polskiego i francuskiego środowiska biznesowego.

Spotkanie odbędzie się online na Zoom. Link zostanie wysłany do wszystkich osób zarejestrowanych.

Zapraszamy do wzięcia udziału oraz aktywnego zgłaszania postulatów zmian i uwag.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!