KOMITET Zamówienia publiczne - Przyszłość elektronizacji zamówień publicznych

Cena :
Wydarzenie dla firm stowarzyszonych; udział bezpłatny.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 pln + VAT.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Serdecznie zapraszam na Komitet Zamówień Publicznych, podczas którego porozmawiamy o przyszłości elektronizacji zamówień publicznych.

 

Za nami kolejny etap elektronizacji przetargów. Ostatni etap z października 2018 roku dotyczył wszystkich zamówień unijnych i wzbudził największe kontrowersje. Już na samym początku mamy dwa sprzeczne ze sobą wyroki KIO dotyczące skanu oferty (KIO 2611/18, KIO 119/19). A skan oferty to temat niezwykle istotny z uwagi na brak możliwości jej uzupełnienia w przypadku nieprawidłowości.

 

Nie obyło się także bez problemów natury techniczno-prawnej. Nieznany wcześniej algorytm SHA-1 stał się głównym aktorem na scenie zamówieniowej. Z jednej strony mamy przepisy prawa wycofujące ten algorytm ze stosowania, z drugiej zaś rekomendacje Ministerstwa Cyfryzacji uznające podpis złożony z jego użyciem za ważny. Porozmawiamy o tym, jak traktować dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem z użyciem różnych algorytmów i różnych certyfikatów.

 

Czy postępowanie nadal prowadzone będzie pisemnie, czy może tylko przy użyciu środków komunikacji elektronicznej? Kiedy dopuszczalna jest komunikacja ustna, a kiedy forma dokumentowa? Podczas spotkania przyjrzymy się nowym obowiązkom zamawiającego dotyczących dokumentacji postępowania w związku z elektronizacją.

 

W programie m.in.:

·         Czy podpisany elektronicznie skan oferty jest ważny?

·         Które algorytmy podpisu kwalifikowanego są ważne?

·         Jak sprawdzić ważność podpisu elektronicznego?

·         Czy wszystkie pełnomocnictwa do oferty należy składać w formie elektronicznej?

·         W jakiej formie złożyć wadium?

·         Jak podpisać dokumenty skompresowane (zip)?

·         Czy można przywrócić termin złożenia oferty, jeżeli do jej niezłożenia doszło z winy działania platformy zamawiającego?

·         Nowelizacja przepisów o elektronizacji

Spotkanie poprowadzą: Tomasz Zalewski i Julita Hoffmann z warszawskiego biura Bird & Bird.

 

Komitet skierowany jest do wszystkich uczestników rynku zamówień publicznych. Spotkanie ma na celu wymianę poglądów i dyskusję o praktycznych problemach, z którymi na co dzień borykają się zarówno wykonawcy, jak i zamawiający. Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona.

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 lipca w godz. 9.30-12.00 w CCIFP, w naszej nowej siedzibie, Nowogrodzka Square, al. Jerozolimskie 93.

 

 

Prelegenci:

Tomasz Zalewski, partner kierujący działem Commercial w warszawskim biurze Bird & Bird. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie projektów związanych z prawem zamówień publicznych, nowymi technologiami i prawem własności intelektualnej. Doradza klientom w projektach związanych z cyfrową transformacją biznesu oraz we wszystkich aspektach prawa zamówień publicznych, w tym reprezentuje klientów w sporach zamówieniowych przed KIO oraz przed sądami.

 

Julita Hoffmann, Senior Associate w zespole Commercial w warszawskim biurze Bird & Bird. Ma wieloletnie doświadczenie w zamówieniach publicznych i prawie własności intelektualnej. Specjalizuje się w obsłudze postępowań dotyczących zamówień publicznych ze wsparciem ze środków Unii Europejskiej od strony Zamawiających i Wykonawców. Angażuje się w pionierskie projekty dotyczące zamówień innowacyjnych, w tym zamówień przedkomercjnych.

 

Skontaktuj się z nami

Joanna Jaroch-Pszeniczna, Wicedyrektor CCIFP

joanna.jaroch@ccifp.pl, tel. +48 507 121 268

 

NOWA SIEDZIBA – aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!