Komitety

KOMITET PODATKI - Zmiany w prawie e-commerce

CCIFP
ul. Widok 8
00-023
Warszawa
Polska
L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na spotkanie Komitetu Podatki, które tym razem jest skierowane głównie dla podmiotów działających w branży e-commerce.

 

Podczas spotkania skupimy na wprowadzanych i planowanych (na poziomie międzynarodowym i w Polsce) zmianach w podatkach z perspektywy branży e-commerce.

 

Podczas spotkania omówimy takie zagadnienia jak:

1. Planowane rewolucyjne zmiany w rozliczeniach VAT dla e-commerce:

  • Nowelizacja Dyrektywy 112 i rozporządzenia 282/2011 w sprawie opodatkowania e-commerce została przyjęta przez Radę, zmiany częściowo weszły w życie w 2019 r., a w pozostałej części muszą zacząć obowiązywać od 2021 r.;
  • zmiana reguł jest bardzo znacząca i może dotyczyć podmiotów z różnych branż (nie tylko marketplaców, ale też np. firm logistycznych);
  • Istotą jest przyjęcie, że sprzedawca oferujący towary w sieci będzie traktowany jako podatnik - także jeżeli będzie jedynie platformą organizującą sprzedaż innych podmiotów.

2. Opodatkowanie w gospodarce cyfrowej - planowane reformy na gruncie międzynarodowego i polskiego prawa podatkowego - czy próba zatrzymania optymalizacji podatkowej cyfrowych gigantów może przełożyć się również na sytuację mniejszych podmiotów z branży digital?

  • projekty międzynarodowe - na poziomie UE i OECD
  • projekt polski wg ostatnich informacji prasowych ma zostać opublikowany za około 2 miesiące

3. Inne, najnowsze planowane zmiany w podatkach

 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Wnuk, doradca podatkowy, senior manager, MDDP; Tomasz Michalik, doradca podatkowy, partner, MDDP

Spotkanie odbędzie się w języku polskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla firm stowarzyszonych w CCIFP. Komitet przeznaczony jest dla podmiotów działających w branży e-commerce. Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Zapisy: joanna.jaroch@ccifp.pl

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!