Komitet Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)  •  Komunikacja i PR

Komitet CSR - zatrudnianie osób z niepełnosprawnością

Siedziba CCIFP
Al. Jerozolimskie 93, Warszawa
02-001
Warszawa
Polska

Język : polski

Cena :
bezpłatne dla firm stowarzyszonych

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

W Polsce współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnością wynosi niewiele ponad 28%, co oznacza, że jedynie co szósta osoba w wieku powyżej 16 lat jest aktywna zawodowo. Pomimo wielu instrumentów wsparcia, a także szerokiej kampanii na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnością, zarówno po stronie firm, jak i samych pracowników pozostaje wiele barier i niejasności.

 

Na najbliższym spotkaniu Komitetu CSR rozmawiać będziemy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy ekspertów ze Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, którzy opowiedzą o zatrudnianiu wspomaganym, dzięki któremu udało się przywrócić na rynek pracy wiele osób i zachęcić firmy do większej otwartości na taką formę zatrudnienia. Pokażemy w jaki sposób firmy mogą przygotować się do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, a także co dzięki temu mogą osiągnąć. Spotkanie będzie również okazją do zaprezentowania kolejnej edycji „Giełdy Mocy” – wydarzenia, któremu patronuje CCIFP, a które promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnością.

W drugiej części Komitetu podzielimy się dobrymi praktykami firm, które od wielu lat z powodzeniem korzystają ze wsparcia fundacji przy zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami: SUEZ Polska oraz Sodexo Polska. Będą Państwo mogli porozmawiać na temat wyzwań, z którymi musi zmierzyć się pracodawca, a także rezultatów takiej polityki personalnej. Na koniec zaprosimy wszystkich Państwa do dyskusji.  

Spotkanie odbędzie się w języku polskim. Prosimy o potwierdzenie udziału do 17 stycznia 2020 poprzez formularz zapisu na stronie.

 

Partnerzy

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19