Komitet Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

KOMITET CSR - Niemarnowanie żywności w praktyce. Warsztaty ZERO WASTE

Muzeum Polskiej Wódki, plac Konesera 1, 03-736, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski

Cena : Bezpłatne dla firm stowarzyszonych

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na Komitet CSR, który poświęcony będzie tematowi niemarnowania żywności i połączony z praktycznymi warsztatami barmańskimi zero waste.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa marnowanie żywności odpowiada za 8% globalnej emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka. Jest to nie tylko problem konsumentów, którzy nieracjonalnie podchodzą do zakupów, ale również biznesu i to nie tylko branży spożywczej. Nieefektywne łańcuchy dostaw, niedopasowana technologia, ale przede wszystkim brak wiedzy i odpowiednich procesów przyczyniają się do zwiększania skali tego zjawiska. 

Na najbliższym komitecie CSR eksperci z Too Good to Go opowiedzą o tym czym jest marnowanie żywności, jakie są jego przyczyny, ale również co możemy zrobić, by jako biznes zapobiegać temu problemowi. 

W drugiej części swoimi dobrymi praktykami podzielą się z Państwem reprezentanci firmy Wyborowa Pernod Ricard, którzy opowiedzą o ich podejściu do tematu nie marnowania żywności w ramach  programu „The Bar World of Tomorrow”, który ma na celu rozpowszechnienie odpowiedzialnych praktyk zarządzania barem oraz zrównoważone gospodarowanie  składnikami w ramach kanału HORECA.  

Swoje dosiadczenia w tym obszarze przedstawi również AUCHAN, dla którego walka z marnowaniem żywności jest jednym z priorytetów w swojej działalności.

Na zakończenie zaprosimy uczestników do wspólnego warsztatu koktajli zero waste, który poprowadzi Maciek Starosolski - ekspert zrównoważonych praktyk za barem.

Procedury bezpieczeństwa:

W spotkaniu udział mogą wziąć tylko osoby, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID19 pełną dawką lub okażą negatywny wynik testu na COVID19, wykonany nie później niż 48 godzin przed spotkaniem.

Partnerzy

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!