Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

IMMERSIVE MONET AND IMPRESSIONISTS - zaproszenie na wystawę

Fabryka Norblina, Żelazna 51/53, 00-841, Warszawa, Polska
See on map

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem

Passé

L'événement est terminé.

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

ART BOX EXPERIENCE PREZENTUJE MISTRZÓW  IMPRESJONIZMU W NAJNOWSZEJ ODSŁONIE: IMMERSYJNY MONET I IMPRESJONIŚCI

Nasi goście będą mieć okazję zanurzyć się w twórczości Moneta, Renoira, Degasa, Touluse – Lautreca, Maneta i innych w ART BOX EXPERIENCE w Warszawie od 24 marca 2023 roku. Bilety na wystawę są w przedsprzedaży na ticketmaster.pl od 10 stycznia 2023 i cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Wystawa trafia do Polski i Europy po raz pierwszy, po jej wielkich sukcesach w Ameryce Północnej. Warszawski Art Box Experience wraz z twórcami wystawy, firmą Visione Eccentriche, koncentrują się na ruchu impresjonistycznym końca XIX wieku, prezentując projekt Immersyjny Monet i impresjoniści: pełną emocji podróż po radykalnych artystach, którzy wstrząsnęli światem sztuki, próbując uchwycić ulotną naturę piękna i ponadczasowe piękno natury. Francuski impresjonizm - to bezdyskusyjnie najpopularniejszy i budzący największe zainteresowanie widzów na całym świecie nurt malarstwa.

Najnowocześniejszy system mapowania wideo i nowatorskie animacje sprawiają, że sztuka impresjonistów ożywa jak nigdy dotąd w tym niespotykanym doświadczeniu artystycznym. Ponad 3000 m2 projekcji składających się z ponad 1,2 miliona klatek wideo tworzy niezwykłe dzieło, zanurzając widzów w pociągnięciach pędzla i kolorach obrazów Claude'a Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degasa, Mary Cassatt, Paula Cezanne’a, Eduarda Maneta, Eugene’a Boudina i innych najwybitniejszych przedstawicieli nurtu impresjonizmu. Prócz impresjonizmu w programie znajdą się także inni artyści, dzięki którym świat sztuki wkroczył w XX wiek, m.in. wyraziste obrazy morskie J.M.W. Turnera i postimpresjonistyczne dzieła Toulouse-Lautreca.

Wystawa uzupełniona jest o część edukacyjną na temat impresjonizmu i najwybitniejszych przedstawicieli tego nadzwyczaj popularnego nurtu malarstwa i ich dzieł. Jak zawsze w wypadku wystaw immersyjnych w Art Box Experience przygotowana została atrakcyjna oferta dla szkół i grup zorganizowanych.

„Claude Monet i pozostali artyści to inspirujące postacie w historii sztuki i właściwy wybór dla immersyjnego wydarzenia, jakim jest ta wystawa" – mówi Corey Ross, producent projektu Immersyjny Monet i Impresjoniści z chicagowskiego Lighthouse Immersive. „Spontaniczność impresjonizmu wyraża się w ruchu i kolorze, czyli dwóch środkach przekazu, które nasze najnowocześniejsze systemy projekcyjne prezentują całkiem skutecznie! Mapping projekcyjny i doświadczenia immersyjne wstrząsają światem sztuki tak samo, jak Monet i jego koledzy zrobili to ze swoim przełomowym malarstwem impresjonistycznym. Cieszymy się, że możemy przedstawić magiczna opowieść o impresjonizmie, pokazując ich nasycone kolory i niesamowite piękno w Art Box Experience w Warszawie po raz pierwszy na kontynencie europejskim.”

„Immersyjna wystawa Monet i impresjoniści opowiada o epoce zmian w historii sztuki, która przetarła szlak dla sztuki nowoczesnej” – dodaje Svetlana Dvoretsky, producentka projektu Immersyjny Monet i Impresjoniści. „Koniec XIX wieku był burzliwym i ekscytującym okresem dla sztuki, gdy nowe idee i metody pojawiły się spoza tradycjonalistycznych instytucji. Poruszenie to zostało w całości uchwycone w tym znakomitym projekcie włoskiego zespołu kreatywnego Visioni Eccentriche .”

„Wystawa  Immersyjny Monet i Impresjoniści jest doskonałym rozszerzeniem naszego oryginalnego immersyjnego programu, który rozpoczęliśmy w 2022 roku wystawami Retro Warszawa i Save the planet . Malarskie style Moneta i innych artystów są rozpoznawane na całym świecie, a projekt ten spełnia nasz cel, by nieustannie zapewniać naszym gościom unikalne doświadczenia, przedstawiając nowe horyzonty, tym razem w dziedzinie najlepszej sztuki – a zarazem rozrywki i edukacji”- mówi Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu Art Box Experience.

Art Box Experience
przestrzeń immersyjna

Usytuowany w odnowionej i przebudowanej Fabryce Norblina Art Box Experiencejest jedynym takim miejscem w Polsce i jednym z kilku w Europie.

W nowatorsko zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni800 m2wypełnionej zawansowaną technologią oferujemy zwiastun nowego wymiaru rzeczywistości. System kilkudziesięciu projektorów, najwyższej jakości głośniki strefowe, ruchome ekrany, refleksyjna podłoga – mamy wszystko, aby zapewnić naszym gościom nowe, niespotykane wrażenia. Art Box Experience to bezpieczna przestrzeń: ogromna kubatura, sprzedaż biletów wstępu w limitowanej liczbie na określone przedziały godzinowe.

Program Art Box Experience obejmuje różnorodne wystawy, koncerty, wydarzenia kulturalne i edukacyjne, atrakcyjne dla pełnego spektrum różnorodnej publiczności.

 

KUP BILET

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!