Targi

Francusko-polskie Forum farmaceutyczne

siedziba CCIFP, Al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski / francuski / angielski

Cena : bezpłatne dla firm polskich (producentów z sektora farmaceutycznego)

Passé

L'événement est terminé.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) zaprasza na FRANCUSKO-POLSKIE FORUM FARMA, które odbędzie się w Warszawie w czwartek 28 października 2021. FORUM FARMA to bezpośrednie spotkania B2B francuskich dostawców z polskimi producentami z sektora farmaceutycznego

Dlaczego warto wziąć udział w FORUM FARMA:

- Francja – sąsiedni rynek

Wybuch epidemii koronawirusa unaocznił problem silnego uzależnienia polskiej (i europejskiej) branży farmaceutycznej od półproduktów z Azji. Według danych PKO BP, niemal 80% leków sprzedawanych w Europie ma w składzie substancję aktywną produkowaną przez chińskich lub hinduskich wytwórców.62% wita-miny C i jej pochodnych, 96% tetracykliny oraz 97% rutyny do produkcji leków w Polsce pochodzi z Chin. Rozwiązaniem mogłoby być pozyskanie dostawców substancji czynnych w Europie. Francuski przemysł farmaceutyczny eksportuje produkty o wartości prawie 30 miliardów euro rocznie.

- Francja – ważny producent chemikaliów wysokowartościowych

Choć przemysł chemikaliów wysokowartościowych (produkcja substancji czynnych stosowanych w lekach, ale także surowców wykorzystywanych do ich syntezy) jest głównie domeną azjatyckich producentów to Francja nadal posiada około sześćdziesięciu fabryk działających w tym zakresie. Przemysł ten zatrudnia bezpośrednio od 10 do 12 tys. osób i osiąga roczny obrót w wysokości 1,5 - 2 miliardów EUR.

- Francja – kraj nowych technologii i innowacji

W 2020 roku Francja zajmuje 12 miejsce wśród najbardziej innowacyjnych krajów świata - według Global Innovation Index, opublikowanego 2 września przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO), Europejski Instytut Zarządzania Biznesem (Insead) i Uniwersytet Cornell w Stanach Zjednoczonych - co oznacza wzrost o cztery miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- Współpraca z France Lab i FrenchHealtCare

Francusko-Polskie Forum FARMA organizowane jest przy współpracy z France Lab, który reprezentuje firmy z francuskiego sektora farmaceutycznego z zakresu: wyposażenia laboratoriów oraz linii produkcyjnych (tabletki, kapsułki, proszki / płyny, iniekcje / biofarmaceutyki / urządzenia technologiczne / mieszanie, homogenizacja, suszenie / przenoszenie, napełnianie, pakowanie / zamrażarki / odkażanie, dekontaminacja, sterylizacja, mycie / odkażanie odpadów biologicznych / urządzenie do czystego powietrza / obróbka stali nierdzewnej), sprzętu do krio-konserwacji, opakowań i urządzeń jednorazowego użytku, surowców. Naszym partnerem jest także French Health Care, stowarzyszenie zrzeszające ponad 150 firm i instytucji z sektora zdrowia we Francji.

- Sukces FORUM FARMA na Węgrzech

 Podobne forum odbywa się już od 8 lat z powodzeniem na Węgrzech i na stałe wpisało się już w kalendarz spotkań producentów sektora farmaceutycznego. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w Polsce, że to spotkanie pozwoli nam realnie pomóc Państwu w pozyskaniu nowych dostawców i partnerów biznesowych. Nie odbędzie się to jednak bez Państwa pomocy. Gorąco zachęcam do kontaktu i do podzielenia się z nami Państwa potrzebami. Z przyjemnością na nie odpowiemy.

KONTAKT: Małgorzata Oleszkiewicz, malgorzata.oleszkiewicz(@)ccifp.pl

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!