Targi Rozwój kompetencji

Business expedition - Energia i biomasa

Izba Gospodarcza Francusko - Polska
Al. Jerozolimskie 93
02-001
Warszawa
Polska

Dla firm stowarzyszonych
Język : Francuski, Angielski, Polski

Zapisy zbierane są do :
Piątek 9 Lutego 2024 - 17H00

Cena :
Na podstawie wyceny.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie wyłącznie dla członków CCIFP. Prosimy o zalogowanie się w celu rejestracji.

ZALOGUJ SIĘ *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Posiadasz odpady, które mogą stanowić biomasę ? Szukasz nowych rozwiązań, technologii czy optymalizacji istniejącej biogazowni?

 

Szukasz nowych rozwiązań, technologii czy optymalizacji istniejącej biogazowni.

Wykorzystanie biomasy jako alternatywy dla paliw kopalnych znacznie wzrosło w ostatnich latach, a trend ten będzie się nasilał wraz z upowszechnianiem się odnawialnych źródeł energii. Warto już teraz zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które bez wątpienia będą niezbędnym narzędziem transformacji energetycznej w Polsce.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Business expedition nt. energii i biomasy.

Przez 3 dni uczestnicy będą mieli okazje spotkać się z kluczowymi graczami sektora i poznać polski rynek.  Uczestnicy wezmą udział w wizytach i dyskusjach z ekspertami/prawnikami/doradcami. W ten sposób odkryją i przyswoją funkcjonowanie interesującego ich sektora, a także świat biomasy-energii oraz świat polskiej energetyki biomasowej.

  • Energia odnawialna stanowi obecnie 19,3% całkowitego zużycia energii we Francji i zajmuje czwarte miejsce we francuskim koszyku energetycznym, za energią jądrową (40%), produktami ropopochodnymi (28%) i gazem ziemnym (16%).
  • Francja, w tym francuskie departamenty zamorskie, zajmuje drugie miejsce wśród krajów europejskich pod względem produkcji energii pierwotnej i zużycia biomasy stałej, z Niemcami na czele (dane z 2021 r.)
  • Biomasa odgrywa coraz ważniejszą rolę we francuskim miksie energetycznym. Zajmuje ona dominującą pozycję jako odnawialne źródło energii, odpowiadając za ponad 55% końcowej produkcji energii. W rezultacie biomasa w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia zależności Francji od paliw kopalnych.
  • Pod koniec 2022 r.  w Polsce było 378 instalacji biogazowych, tymczasem we Francji  1 705.

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!