FRANCUSKI PRAWNICZY DLA TŁUMACZY

Szkolenie przeznaczone jest dla tłumaczy, tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, przyszłych tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, prawników, wszystkich osób zainteresowanych przekładem prawniczym i sądowym.

Zakres tematyczny tekstów jest różnorodny i obejmuje prawo cywilne, karne, finansowe oraz handlowe, jak również postępowanie przed sądami cywilnymi oraz karnymi ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów notarialnych, spadkowych, umów, orzeczeń, pism procesowych oraz dokumentów spółek.

Przed każdym spotkaniem uczestnikom zostaną udostępnione dokumenty oraz glosariusz do przygotowania i wspólnego omówienia  w trakcie zajęć.

 

| Celem szkolenia jest:

-  nabycie praktycznych umiejętności w zakresie przekładu prawniczego i sądowego na przykładzie dokumentów o różnorodnym charakterze sporządzonych w języku francuskim i polskim

-  poznanie pułapek oraz trudności właściwych dla tego rodzaju przekładu

-  rozwinięcie zdolności właściwego zastosowania  terminów prawniczych w kontekście

- zapoznanie się z polską i francuską rzeczywistością prawną, do której nawiązują tłumaczone dokumenty

 

Zobacz, co inni powiedzieli o tym szkoleniu!

W kursach organizowanych przez CCIFP uczestniczyłam na przestrzeni lat wielokrotnie i już po pierwszym z nich wiedziałam, że nie będzie to przygoda jednorazowa. Pani Dorota jest specjalistką największego kalibru – jej wiedza i przygotowanie do zajęć są imponujące, a stosowane metody niezwykle skuteczne. Zdobyta wiedza pozwoliła mi na zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego w pierwszym podejściu, ale korzystam w niej również na co dzień w pracy tłumacza przysięgłego. - Dorota Żurawińska-Nielek, Tłumacz przysięgły języków francuskiego i angielskiego

Charakterystyka szkolenia

Szkolenie składa się z 3 części, każda po 30 godzin szkoleniowych. Na poszczególne części szkolenia można zapisywać się niezależnie od pozostałych. Zapraszamy do sprawdzenia naszej aktualnej oferty!

 

Szkolenie w formie zdalnej, odbywa się na platformie Zoom.

 

 

 

PROWADZĄCA

DOROTA BRUŚ

Tłumaczka języka francuskiego, pedagog, coach biznesu

Poszukujesz szkolenia o innej tematyce?

Opowiedz nam o swoich potrzebach!

Sprawdź pozostałe szkolenia
lub wypełnij formularz i prześlij na adres ccifp@ccifp.pl

Pozostałe szkolenia Pobierz formularz
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!