KURS TŁUMACZENIOWY

Szkolenie opracowane jest pod potrzeby osób, które chcą przygotować się do egzaminu na tłumacza przysięgłego, ale również prawników oraz wszystkich osób zainteresowanych przekładem prawniczym i sądowym.

Program

Zakres tematyczny tekstów jest różnorodny i obejmuje prawo cywilne, karne, finansowe oraz handlowe, jak również postępowanie przed sądami cywilnymi oraz karnymi ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów notarialnych, spadkowych, umów, orzeczeń, pism procesowych oraz dokumentów spółek.

Przed każdym spotkaniem uczestnikom zostaną udostępnione dokumenty oraz glosariusz do przygotowania i wspólnego omówienia  w trakcie zajęć.

Korzyści dla uczestników

Uczestnicząc w szkoleniu, kursanci:

  • zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie przekładu prawniczego i sądowego na przykładzie dokumentów o różnorodnym charakterze sporządzonych w języku francuskim i polskim
  • poznają pułapki oraz trudności właściwe dla tego rodzaju przekładu
  • rozwiną zdolności właściwego zastosowania terminów prawniczych w kontekście
  • zapoznają się z polską i francuską rzeczywistością prawną, do której nawiązują tłumaczone dokumenty
  • zdobędą certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Zobacz, co inni powiedzieli o tym szkoleniu!

W kursach organizowanych przez CCIFP uczestniczyłam na przestrzeni lat wielokrotnie i już po pierwszym z nich wiedziałam, że nie będzie to przygoda jednorazowa. Pani Dorota jest specjalistką największego kalibru – jej wiedza i przygotowanie do zajęć są imponujące, a stosowane metody niezwykle skuteczne. Zdobyta wiedza pozwoliła mi na zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego w pierwszym podejściu, ale korzystam w niej również na co dzień w pracy tłumacza przysięgłego. - Dorota Żurawińska-Nielek, Tłumacz przysięgły języków francuskiego i angielskiego

Charakterystyka szkolenia

Szkolenie składa się z 3 części: podstawowej, średniozaawansowanej, zaawansowanej, każda po 30 godzin szkoleniowych. Na poszczególne części szkolenia można zapisywać się niezależnie od pozostałych. 

Szkolenie w formie zdalnej, odbywa się na platformie Teams.

 

Informujemy, że zajęcia grupowe odbędą się pod warunkiem zebrania grupy 3 osób, które opłacą uczestnictwo w kursie w terminie do 10 dni roboczych przed datą jego rozpoczęcia.

 

 

 

PROWADZĄCA

DOROTA BRUŚ

tłumaczka języka francuskiego z ponad 30-letnim doświadczeniem, wieloletnia lektorka, specjalistka językowa

Poszukujesz szkolenia o innej tematyce?

Opowiedz nam o swoich potrzebach!

Sprawdź pozostałe szkolenia
lub wypełnij formularz i prześlij na adres ccifp@ccifp.pl

Pozostałe szkolenia Pobierz formularz
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!