Analizy i badania

W obronie cyfrowych granic – czyli 5 rad aby realnie wzmocnić ochronę firmy przed CYBER ryzykiem

<p style="text-align: justify;"><strong>Zmieniające się otoczenie biznesowe wymaga od liderów organizacji podejmowania szybkich decyzji, gwarantujących im przewagę na konkurencyjnym rynku. Jednak czy pamiętają o tym, że pozycja lidera na rynku jest także uzależniona od ich reputacji i sposobu w jaki dbają o bezpieczeństwo informacji  i IT oraz dane swoich klientów? Przeczytaj najnowszy raport na temat stanu bezpieczeństwa informacji w Polsce i poznaj 5 rad, które warto rozważyć w przyszłości.</strong></p>

>

Raport PwC „W obronie cyfrowych granic – czyli 5 rad aby realnie wzmocnić ochronę firmy przed CYBER ryzykiem” jest już dostępny. Jakie s? tegoroczne tezy publikacji opartej na 3 edycji kompleksowego badania stanu bezpieczeństwa informacji w Polsce?

  • 50% firm wydaje rocznie 0,5 mln złotych na bezpieczeństwo informacji. Czy te środki s? dobrze lokowane?
  • 4%, taki odsetek z globalnych obrotów firma może wypłacić za uchybienia w ochronie danych osobowych. Co zmienia się w regulacjach?
  • 4 godziny, tyle średnio hakerowi zajmuje uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do systemów i danych. Dlaczego polskie firmy s? tak łatwym celem dla cyberprzestępców?

Od tego, w jaki sposób firma dba o bezpieczeństwo informacji oraz dane swoich klientów zależy jej reputacja, a także pozycja na rynku. W erze cyfrowej rewolucji szczególnie ważne staje się skuteczne przeciwdziałanie cyberzagrożeniom. A to z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem.

Zapraszamy do lektury.

Magdalena Kaczmarek
  
PwC | Marketing, Communication & BD
Office: +48 519 506 679
Email: magdalena.kaczmarek(@)pl.pwc.com
PwC Polska Sp. z o.o.
Al. Armii Ludowej 14, 00-638 Warszawa, Polska
http://www.pwc.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zmiana trybu pracy CCIFP