Aktualności firm stowarzyszonych  •  Partnerzy  •  Izba

Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

Firmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 16 kwietnia w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny (http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

Targi CSR organizowane są co dwa lata. W tym roku po raz pierwszy w nowej lokalizacji - Centrum EXPO XXI w Warszawie. 16 kwietnia zwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiej oferty największego wydarzenia CSR w Polsce. Z jednej strony będą to stoiska wystawców: firm, organizacji i instytucji, ale także liczne atrakcje przygotowane na miejscu. Z drugiej strony, możliwość udziału w towarzyszącej wydarzeniu części konferencyjnej, poświęconej w tym roku tematowi środowiska naturalnego.

- CSR się zmienia. Wydarzenie takie jak Targi CSR pokazuje, jak bardzo się profesjonalizuje. W jednym miejscu poznamy różnorodne przykłady działań i innowacji, a dostępni na miejscu praktycy chętnie podzielą się swoją wiedzą. To także przestrzeń wielu ciekawych dyskusji wybitnych ekspertów i szansa, na nawiązanie nowych partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Każde Targi przynoszą nowe przykłady tego rodzaju, tak bardzo potrzebnych, a wciąż niedostatecznie wykorzystanych pomysłów w łączeniu sił. Zapraszamy więc serdecznie 16 kwietnia do Centrum EXPO XXI w Warszawie, aby skorzystać z wyjątkowej możliwości całościowego spojrzenia na CSR, po inspiracje i nowe kontakty - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Część targowa

W poprzedniej edycji Targów CSR stoiska blisko 70 wystawców odwiedziło około 2500 osób. Ze względu na oddziaływanie CSR w różnych obszarach, wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Konwencja targowa sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami firm, dotyczy to zarówno dużego, jak i mniejszego biznesu, planującego rozwijać współpracę z większymi podmiotami czy też chcącego wprowadzać własne programy CSR-owe.

Do udziału w Targach CSR w sposób szczególny zaproszeni są beneficjenci dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu: pracownicy, konsumenci, dostawcy czy społeczności lokalne. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie ma charakter ogólnopolski, ponieważ skupia firmy i organizacje działające w różnych częściach kraju, a prezentujące swoje osiągnięcia i praktyki w formule targowej na wydarzeniu w Warszawie.

Ponadto Targi CSR to miejsce spotkań praktyków i teoretyków koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki tworzeniu przestrzeni do rozwoju współpracy. Zatem zarówno organizacje pozarządowe, administracja, przedstawiciele środowisk akademickich i studenckich czy media skorzystają na aktywnym zwiedzaniu stoisk wystawców. A ze względu na wysoki walor edukacyjny Targów CSR, szkoły oraz uczelnie zyskują możliwość zapoznania uczniów i studentów z przykładami pozytywnego oddziaływania biznesu na szeroko pojęte otoczenie.

 

Część konferencyjna

8. Targom CSR będzie towarzyszyć część konferencyjna. W tej edycji poświęcona środowisku naturalnemu. ,,Środowisko! biznesowe i naturalne” jako hasło 8. Targów CSR ma na celu z jednej strony przypomnienie zależności między biznesem i jego otoczeniem oraz odpowiedzialności środowiska biznesowego za środowisko naturalne. Z drugiej strony pokazuje jak szeroką platformą prezentacji działań społecznych, biznesowych, ekologicznych oraz spotkaniem różnych środowisk będzie wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na zwiedzających targi czekają panele oraz wykłady ekspertów i ekspertek z zakresu CSR, zrównoważonego rozwoju, środowiska naturalnego, ochrony klimatu, gospodarki obiegu zamkniętego, ale również rynku pracy, innowacji, zarządzania czy kwestii konsumenckich i społecznych.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. Targów CSR udział w wydarzeniu wzięło blisko 80 wystawców z całej Polski. Różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.


 

Więcej informacji o wydarzeniu:

Strona internetowa:  http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

Lista wystawców: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

Kampania #5latSDGs: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/5latsdgs/

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1275927272614450/

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

Dojazd: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/dojazd/

 

Organizacje i media wspierające wydarzenie (potwierdzeni)

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner: Siemens

Patron honorowy: Prezydent m.st. Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Przedsiębiorstwo Fair Play

Patroni medialni: Polityka, IMM, Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR,  Teraz Środowisko, ngo.pl, PRoto.pl


 

Menedżerka projektu:

Marta Górska, mobile: 661 295 001, e-mail: marta.gorska(@)fob.org.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Siarkiewicz, mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz(@)fob.org.pl

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, od 2000 roku, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspirujemy biznes, który zmienia świat, i łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wyniki wyborów neutralne dla stawek IRS

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 28pb, 5-letnie zmniejszyły się do...

RPP wprowadzi forward guidance

Kluczowym wydarzeniem w tym tygodniu będzie zaplanowane na wtorek posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Komunikat po posiedzeniu będzie szczególnie...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19