Aktualności firm stowarzyszonych

SAFEGE nadzoruje budowę obwodnicy Kraśnika

04.11.2019 w Kraśniku rozpoczęto budowę obwodnicy tego miasta, która jest fragmentem Via Carpatia. Jej budowę dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nadzorować będą nasi eksperci z SAFEGE.

Symbolicznym wbiciem „pierwszej łopaty” jako Inżynier Kontraktu przypieczętowaliśmy rozpoczęcie pierwszych prac w terenie. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli Inwestora - GDDKiA Oddział Lublin i Wykonawcy - Aldesa Construcciones Polska, wzięli udział wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Joanna Lech oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla (zdjęcia).

Odcinek, który realizujemy w trybie „Projektuj i buduj” stanowi fragment zadania inwestycyjnego dla drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, na odcinku Lublin – koniec obw. Kraśnika, zlokalizowany jest na terenie województwa lubelskiego, w powiecie kraśnickim, na terenie gmin Wilkołaz, Kraśnik oraz na terenie miasta Kraśnik (więcej informacji).

Wykonawca - oprócz samej drogi ekspresowej S19 - ma za zadanie zbudować dwa węzły: „Kraśnik Północ” i „Kraśnik Południe”, Miejsce Obsługi Podróżnych w miejscowości Słodków, Obiekty Inżynierskie, sieci dróg obsługujących Obwód Utrzymania Drogi z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi. Na samej trasie powstanie 9 wiaduktów, 2 mosty i 2 przejścia dla zwierząt. Na koniec firma ma wyremontować obecną drogę krajową nr 19 na odcinku blisko 9 km. Przebudowane zostaną także lokalne drogi, sieci uzbrojenia terenu wraz towarzyszącymi elementami ochrony środowiska aby w pełni zapewniały obsługę przyległych terenów.

O wydarzeniu napisali także:

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wyniki wyborów neutralne dla stawek IRS

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 28pb, 5-letnie zmniejszyły się do...

RPP wprowadzi forward guidance

Kluczowym wydarzeniem w tym tygodniu będzie zaplanowane na wtorek posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Komunikat po posiedzeniu będzie szczególnie...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19