Aktualności firm stowarzyszonych

Ruszyła strona renaulthandisport.pl

<p style="text-align: justify;"><a href="http://www.renault.pl/">Renault Polska</a> uruchomiło stronę internetową programu stypendialnego Renault Handisport Team – <a href="http://www.renaulthandisport.pl/">renaulthandisport.pl</a>. Strona jest źródłem podstawowych informacji o programie i niepełnosprawnych sportowcach objętych stypendium. Zawiera także bieżące informacje z życia zawodników, ich sukcesów sportowych oraz przygotowań do paraolimpiady w Rio.</p>

>

Renault Handisport Team to program stypendialny realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Renault, wspieraj?cy sportowców niepełnosprawnych. Celem projektu jest pomoc utalentowanym niepełnosprawnym zawodnikom w osi?ganiu coraz lepszych wyników sportowych. Objęci programem sportowcy oprócz stypendium otrzymuj? także do dyspozycji samochód Renault Captur, dzięki któremu swobodne mog? przemieszczać się między domem, szkoł? i treningami.  

Renault Handisport Team to także inicjatywa promuj?ca w Polsce ideę różnorodności i  integracji osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni sportowcy uczestnicz?c w szeregu spotkań z młodzież?, rozmawiaj? z nimi o zdobywaniu celów, pokonywaniu trudności, integracji i społecznej różnorodności. Celem spotkań nastolatków z utytułowanymi sportowcami jest również stwarzanie klimatu dla wyrównywania szans.Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży i wychowawców.  

Obecnie programem objętych jest dwoje niepełnosprawnych zawodników: Maciej Lepiato (aktualny mistrz paraolimpijski i mistrz świata w skoku wzwyż) oraz Anna Omielan (pływaczka, mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski).  

Kontakt prasowy:

Constans PR, Karolina Szamałek, tel. 22 401 09 93
Renault Polska, Adela Karlińska, tel. 22 541 10 78  

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19