RSE  •  Nasze spojrzenie na…  •  Aktualności firm stowarzyszonych

Rusza Kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety

Jak co roku 5 czerwca świętujemy Światowy Dzień Środowiska, najbardziej znany dzień działań na rzecz natury.

W tym roku tematem przewodnim kampanii jest ochrona różnorodności biologicznej.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa co roku organizuje w tym czasie kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety. Jej celem jest skupienie jak największej uwagi na problematyce bioróżnorodności.

Natura w swojej różnorodności pomaga opanować kryzys klimatyczny i chronić nasze zdrowie w obliczu epidemii. Kampania pokaże zanikanie fauny i flory w Polsce, przedstawi przykłady pozytywnych zachowań i wspólnych działań na przyszłość. Akcja obejmie spoty radiowe, digital media, online i media społecznościowe. Oprócz komunikacji masowej rozwinie współpracę z samorządami i biznesem.

 

W zeszłym roku kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety odniosła rozgłos dzięki akcji “Śmierć Palmy”, podczas której w przededniu Światowego Dnia Środowiska liście słynnej palmy na rondzie DeGaulle’a w Warszawie zostały zastąpione swoimi uschniętymi odpowiednikami:

(https://www.gridw.pl/aktualnosci/partnerstwo-sdgs/2372-warszawska-palma-inspiracja-dla-blisko-10-tysiecy-ekopostanowien).

 

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest od 1974 roku i generuje zaangażowanie rządów, przedsiębiorstw, celebrytów i obywateli w skoncentrowanie wysiłków na palącym problemie środowiskowym. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 państwach.

Informacje na temat kampanii będą aktualnie udostępniane na stronie https://www.gridw.pl/

oraz na Facebooku organizacji (https://www.facebook.com/CentrumUNEPGRIDWarszawa/).

 

Oficjalna strona kampanii to www.dlaplanety.pl

 

Zachęcamy także do pobrania specjalnej nakładki z zieloną wstąką na profil Facebook dostępnej na tym portalu społecznościowym

 

Kontakt:

Paulina Paterek

+ 48 519 877 913

paulina.paterek(@)gridw.pl

 

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zostało ustanowione 17 września 1991 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Programem ONZ ds. Środowiska (UN Environment Programme, UNEP) a Rządem Polskim reprezentowanym przez Ministerstwo Środowiska. Centrum działa jako jeden z kilku ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database – światowa baza danych o zasobach Ziemi) utworzonej przez UNEP w celu wzmocnienia efektywnego zarządzania zasobami środowiska. Swoje działania realizuje we współpracy z organizacjami i instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wyniki wyborów neutralne dla stawek IRS

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 28pb, 5-letnie zmniejszyły się do...

RPP wprowadzi forward guidance

Kluczowym wydarzeniem w tym tygodniu będzie zaplanowane na wtorek posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Komunikat po posiedzeniu będzie szczególnie...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19