Renault partnerem Grand Prix Francji Formuły 1

<p style="text-align: justify;">Renault ogłosiło podjęcie współpracy z GIP Grand Prix de France i przygotowuje się do powrotu do Formuły 1 we Francji na tor im. Paula Ricarda w Le Castellet. Grupa Renault będzie doskonale widoczna podczas Grand Prix dzięki żółtej trybunie, tysiącom zaproszonych gości, flocie samochodów udostępnionej do obsługi toru. Ponadto na torze będzie także stoisko Renault i strefa kibica z licznymi animacjami, w której wszyscy fani będą mogli kibicować zespołowi Formuły 1 Renault Sport Formula One Team.</p>

>

Bastien Schupp, dyrektor ds. marek i komunikacji marketingowej Grupy Renault

Umowa jest dla nas okazj? do wspólnej mobilizacji wokół GP Francji i kibicowania naszemu zespołowi. Sporty samochodowe s? ważn? części? historii marki i cieszymy się, że będziemy świętować nasze 120-lecie razem z fanami sportów samochodowych na Torze im. Paula Ricarda!

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing

Powrót do Francji Formuły 1 będzie wielkim wydarzeniem dla fanów i dla wszystkich Francuzów pasjonuj?cych się sportem samochodowym. Nasza współpraca jest dla Grupy Renault doskonał? okazj? pokazania zaangażowania w sport samochodowy i wsparcie Grand Prix Francji. Dzięki temu wydarzeniu nasz zespół będzie mógł zademonstrować swoje ambicje w tej dyscyplinie sportu i dumę z możliwości uczestniczenia w drugim krajowym Grand Prix, tak jak jest już w Silverstone.

Christian Estrosi, prezes GIP Grand Prix de France - Le Castellet

Francuski przemysł motoryzacyjny jest atutem naszego kraju i jego prawdziw? dum?. Po 10 latach nieobecności, przywrócenie Grand Prix Francji Formuły 1 jest sukcesem  i okazj?, aby pokazać doskonałość marki Renault, jej silników i coraz bardziej wydajnych technologii. Cieszę się z podpisania tej ambitnej partnerskiej umowy z firm? Renault  i jednocześnie dziękuję za zaangażowanie we wspóln? przygodę.

Teraz w F1 powstała prawdziwa francuska fala dzięki naszemu francuskiemu zespołowi, francuskim dyrektorom sportowym innych zespołów, trzem francuskim kierowcom bior?cym udział w zawodach i wszystkim francuskim wpływowym osobistościom w tej królowej wszystkich sportów.

Niecałe pięć miesięcy przed inauguracj?, wraz z ekipami Grand Prix de France oraz lokalnymi władzami zrzeszonymi w ramach zgrupowania interesu publicznego, dokładamy wszelkich starań, aby w dniu rozpoczęcia wyścigu 24 czerwca wszystko wypadło jak najlepiej.

Więcej informacji:

Christophe DEVILLE
Motorsport Communications campaign Manager
+33 (0)1 76 84 64 83
christophe.deville@renault.com

GROUPE RENAULT
PRESS OFFICE
Tel.: +33 (0) 1 76 84 63 36
renault.media@renault.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!