Pierwsze urodziny Muzeum Polskiej Wódki

Dokładnie rok temu, na terenie zabytkowego Centrum Praskiego Koneser, otwarto Muzeum Polskiej Wódki. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, które przybliża historię trunku tak silnie zakorzenionego w naszej tradycji i kulturze. Odwiedzający mają okazję obejrzeć starannie przygotowaną wystawę, uczestniczyć w profesjonalnej degustacji, a w piątkowy wieczór wybrać się na pokaz filmowy do kameralnej sali kinowej. Ale to nie wszystko. Z okazji swoich pierwszych urodzin, w weekend 14-16 czerwca, Muzeum Polskiej Wódki przygotowało wyjątkowe atrakcje.

Trzydniowa impreza, trwająca od piątku do niedzieli, będzie pełna atrakcji. Do każdego zakupionego biletu Muzeum zaoferuje chętnym nieodpłatną degustację Konesera Na Gości będą czekały konkursy z nagrodami,  specjalna oferta w Barze , który ma piękny taras z widokiem na Plac Konesera i panoramę Warszawy oraz pyszne świeżutkie truskawki w czekoladzie w Pijalni Czekolady Wedel, mieszczącej się na parterze budynku Muzeum

Partnerzy Muzeum przygotowali masę ciekawych atrakcji każdego dnia. W piątek 14 czerwca odbędzie się spacer po okolicach budynku Monopol alias „Koneser”, podczas którego będzie można poznać ciekawostki o praskich knajpach, powstańczych epizodach i czasach prohibicji. Przewodnik odsłoni także sekrety samego budynku, zabytkowej fabryki, w której powstawały kultowe polskie alkohole. Po spacerze, jedyne na Pradze północ kino – Kino Muzeum Polskiej Wódki zaprasza na seans filmowy „Jiro śni o sushi” i poczęstunek w Vodka Academy Bar. Trzeba się spieszyć, gdyż liczba biletów jest ograniczona.

W sobotę, Muzeum Polskiej Wódki będzie partnerem wydarzenia „MOC SPOTKAŃ” wszystko o Wódce w Warszawie. Pascal Brodnicki, Maciek Starosolski i inni specjaliści opowiedzą o potędze wspólnie spędzanego czasu i fenomenie polskiej gościnności, podczas warsztatów, wykładów i pokazów. Uczestnicy poznają znaczenie ziół w koktajlach, dowiedzą się wszystkiego o nalewkach i polskich smakach. Równolegle odbędzie się kolejna część spaceru po praskich zakątkach, a na spragnionych rywalizacji czeka gra miejsca utrzymana w klimacie PRL.

W niedzielę,  legenda Warszawskich przewodników poprowadzi chętnych Gości szlakiem praskich ciekawostek, plotek i tajemnic. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji pokochać klimatu prawego brzegu Wisły, trudno będzie o lepszą okazję. Od godziny 11:00 będzie można także przejechać się zabytkową Nyską, podziwiając przez okna malowniczą ulicę Ząbkowską.

Spacery, konkursy, degustacje, smakołyki, atrakcje i warsztaty, a to wszystko w klimatycznym Centrum Praskim Koneser między ulicami Ząbkowską i Białostocką.

Muzeum Polskiej Wódki oraz partnerzy wydarzenia WPT1313, Adventure Warsaw, Plotka Warszawska, Hotel Moxy, Praska Ferajna, Susharnia, Pijalnia Czekolady Wedel, PVA oraz Centrum Praskie Koneser zapraszają !

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie Muzeum >>> 

oraz w wydarzeniu na Facebooku >>>

 

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!