Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria White & Case doradzała funduszowi Mid Europa Partners przy sprzedaży spółki Żabka Polska S.A.

<p style="text-align: justify;" lang="en-GB" align="justify"><span style="font-family: 'Trebuchet MS', sans-serif;"><span>Międzynarodowa kancelaria prawna White &amp; Case LLP doradzała funduszowi Mid Europa Partners, wiodącemu inwestorowi </span><span><em>private equity</em></span><span> w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, przy sprzedaży Żabka Polska S.A. funduszom, którym doradza CVC Capital Partners.</span></span></p>

>

  „Ta przełomowa na polskim rynku transakcja odzwierciedla potencjał naszej praktyki private equity w regionie oraz silne relacje z Mid Europa, które zostały zbudowane na fundamentach wcześniejszych, zakończonych sukcesem transakcjach, w których doradzaliśmy Mid Europa” – powiedział Marcin Studniarek, partner kieruj?cy biurem White & Case w Warszawie.

White & Case była odpowiedzialna za koordynowanie procesu sprzedaży akcji Żabka Polska S.A. oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej. Finalizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgód organów antymonopolowych i zgodnie z przewidywaniami ma zostać zakończona w drugim kwartale 2017 r.

Jest to największa w historii transakcja na polskim rynku detalicznych sklepów spożywczych oraz największa w Polsce transakcja wyjścia z inwestycji private equity.

Żabka jest wiod?c? w Polsce sieci? sklepów spożywczych, pod markami Żabka oraz Freshmarket posiada ponad 4,5 tys. sklepów w Polsce.

T? wymagaj?c? transakcję realizował zespół prawników White & Case z biur w Warszawie, Londynie i Brukseli, którym kierowali partnerzy: Ian Bagshaw, Ken Barry, Martin Forbes and Peita Menon (Londyn), Marcin Studniarek (Warszawa) oraz Mark Powell (Bruksela).

W transakcję zaangażowani byli również: w biurze w Warszawie: Aneta Hajska i Katarzyna Czapracka, partnerzy lokalni oraz Bartosz Smardzewski, counsel; w biurze w Londynie: Peter Lewis, counsel, Ben von Maur, Ivo Cavrak, Hillary Roberts, Glordiola Duli, Oliver Arnott, Nicola Chapman oraz Paul Harrington, associates.

Kontakt:

Mariusz Mroczek
Senior Business Development Manager
White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.
Tel.: + 48 22 50 50  225;
Kom.: +48  785  019  225; mariusz.mroczek(@)whitecase.com

  

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19