Podsumowanie wydarzeń

Francuskie firmy dzielą się dobrymi praktykami w zakresie CSR - Przewodnik dobrych praktyk

<p style="text-align: justify;">W niedzielę 13 lipca 2014, podczas Święta Francji na Saskiej Kępie w Warszawie, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) zaprezentowała Przewodnik Dobrych Praktyk Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Celem publikacji jest pokazanie działań francuskich firm, które od dawna angażują się w społecznie odpowiedzialny biznes i mogą podzielić się dużym doświadczeniem.</p>

>

Przewodnik składa się z dwóch części. Część teoretyczna to kompendium wiedzy na temat tworzenia strategii CSR w firmie, prowadzenia społecznego dialogu, komunikowania i raportowania działań CSR, współpracy z ONG, wprowadzania kodeksów etyki. Druga część, praktyczna zawiera 14 przykładów pochodz?cych z firm stowarzyszonych w CCIFP i ilustruj?cych wdrożenie powyższych działań z podaniem praktycznych wskazówek.

Wydanie Przewodnika Dobrych Praktyk CCIFP zbiegło się z organizowanym przez CCIFP Świętem Francji na Francuskiej i w Parku Skaryszewskim, w trakcie którego odbyła się oficjalna prezentacja publiczności i mediom Przewodnika Dobrych Praktyk CSR, a także otwarcie stoiska „Francuskie Firmy dla Nas, dla Środowiska” oraz wspólne malowanie francusko-polskiego muralu.

Na stoisku „Francuskie Firmy dla Nas, dla Środowiska” rozdawano materiały informacyjno-edukacyjne firm (w tym firm prezentowanych w Przewodniku Dobrych Praktyk CSR), które prowadz?: działania na rzecz ochrony środowiska, społeczności lokalnej, kampanie konsumenckie i fundacje na rzecz osób potrzebuj?cych. W tym roku Święto Francji odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

Przewodnik CSR Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP) >>>

Do pobrania

Download przewodnik_CSR_BC_v19.pdf  (PDF • 6 MB)

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin