Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage: kolejna nagroda dla kompleksu biurowego Laborde w Paryżu

Zrealizowany przez firmę Eiffage Construction nowoczesny kompleks biurowy Laborde – łączący rewitalizowany i nowy budynek w zanurzoną w zieleni spójną formę – otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie: Nagrodę Internautów w konkursie „Architizer A+ Awards 2019” w kategorii „Architektura + Miejsce pracy”.

Zespół budynków biurowych przy ul. de Laborde w 8. dzielnicy Paryża zdobył 1. miejsce w głosowaniu internetowym w kategorii łączonej „Architektura + Miejsce pracy”. Głosujący docenili wykorzystane w projekcie innowacyjne rozwiązania służące stworzeniu nowoczesnej przestrzeni do pracy, w tym przestrzeni co-workingowej i otwartych pomieszczeń biurowych oraz rozwiązania poprawiające równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracujących w nich osób.

Konkurs „Architizer A+ Awards” organizowany jest od siedmiu lat przez internetową społeczność architektów Architizer we współpracy z The Wall Street Journal. Nagrody przyznawane są zarówno przez profesjonalne jury z liczącej ponad 400 członków akademii konkursowej, jak i przez szeregowych członków społeczności w głosowaniu internetowym. W tym roku internauci oddali łącznie prawie 400 000 głosów a ceremonię ogłoszenia wyników konkursu z wręczeniem nagród śledziło na żywo ponad 7 milionów internautów na całym świecie. Relacje z ceremonii ukazały się też na kanale telewizyjnym CNN oraz w dzienniku The New York Times.

Nagrody przyznawane są w kategoriach zwykłych (za konkretne realizacje w podziale na rodzaje, np. komercyjne, mieszkaniowe, itp.) oraz w kategoriach łączonych, np. „Architektura + Sztuka”, „Architektura + Społeczność” lub Architektura + Miejsce pracy”. Kategorie łączone dotyczą tego, w jaki sposób architektura odpowiada na potrzeby współczesnego świata, w tym na zmiany klimatyczne, technologiczne lub społeczne.

Laborde został oddany do użytku pod koniec 2018 roku. Kompleks powstał dzięki spójnemu połączeniu rewitalizacji dawnych Królewskich Koszar Pépinière z nowym, siedmiopiętrowym budynkiem. Całość liczy niemal 19 000 m² powierzchni użytkowej. Realizacja spełnia najwyższe standardy – otrzymała certyfikat BREEAM oraz „Label High Energy Performance”. Autorem architektonicznego projektu jest PCA-STREAM.

Jest to już trzecie znaczące wyróżnienie dla tej realizacji Eiffage Construction. W marcu 2019 roku Laborde został nagrodzony w kategorii „Najlepsza inwestycja biurowa” na targach MIPIM w Cannes. Natomiast w czerwcu br. otrzymał Złoty Klucz dla najlepszego budynku komercyjnego roku we Francji, przyznany przez organizację zrzeszającą francuskich generalnych wykonawców inwestycji budowlanych EGF-BTP.

Kompleks biurowy Laborde w liczbach:

  • Adres: 15 rue de Laborde, 8. dzielnica, Paryż (Francja)

  • Projekt: rewitalizacja i rozbudowa dawnych Królewskich Koszar Pépinière wraz z budową nowoczesnego siedmiopiętrowego budynku z przeznaczeniem na kompleks biurowy

  • Powierzchnia użytkowa: 18 879 m²

  • Wartość brutto kontraktu: 47 mln euro

  • Generalny wykonawca: Eiffage Construction

  • Projekt architektoniczny: architekt Philippe Chiambaretta (biuro architektoniczne PCA-STREAM)

  • Inwestor: Crédit Mutuel Insurance Group

  • Okres realizacji: od lipca 2016 r. do października 2018 r.

  • Certyfikaty: BREEAM i Label High Energy Performance

***

Architizer to największa na świecie internetowa społeczność zrzeszająca ponad 335 000 architektów i 25 000 firm architektonicznych na całym świecie, założona w Nowym Jorku w 2009 roku. Platforma internetowa architizer.com służy do wymiany informacji o projektach realizowanych przez członków społeczności i prezentuje najnowsze materiały budowlane oferowane przez 17 000 zarejestrowanych na niej producentów materiałów budowlanych. Od 7 lat organizuje we współpracy z The Wall Street Journal konkurs Architizer A+ Awards, w którym przyznawane są najbardziej prestiżowe obecnie na świecie nagrody w dziedzinie architektury. Więcej informacji: https://architizer.com (po angielsku)

PCA-STREAM – paryskie biuro kreatywno-architektoniczne założone przez architekta Phillippe’a Chiambarettę i skupione na realizacji idei innowacyjności i miasta jutra oraz na poszukiwaniu nowych rozwiązań. Obecnie zatrudnia interdyscyplinarny zespół 75 architektów, urbanistów, projektantów, inżynierów, naukowców i publicystów, którzy rozumieją i odpowiadają na coraz bardziej złożone problemy współczesnego świata. Więcej informacji: https://www.pca-stream.com/en/ (po angielsku)

Grupa Eiffage – jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Zatrudnia ponad 70 tysięcy pracowników, a jej roczna sprzedaż sięga 16,6 mld euro. Na całym świecie Grupa słynie ze śmiałych, ambitnych i bardzo wymagających realizacji. Przedstawicielami grupy Eiffage w Polsce są firmy Eiffage Polska Budownictwo, Eiffage Polska Serwis oraz Eiffage Immobilier Polska.

Biuro prasowe Eiffage w Polsce:

Barbara Czerniawska
E: media.poland(@)eiffage.com
T: +48 604 16 16 06

Joanna Cendrowska
Rzecznik prasowy Eiffage w Polsce
E: joanna.cendrowska(@)eiffage.com
T.: +48 22 566 48 00

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19