Aleksandra Rutkowska na czele Zespołu Postępowań Podatkowych kancelarii Dentons

Do Praktyki Prawa Podatkowego Dentons dołączyła Aleksandra Rutkowska, która jako counsel będzie kierować Zespołem Postępowań Podatkowych. Przez ostatnie dziewięć lat Aleksandra pracowała w jednej z firm Wielkiej Czwórki, gdzie ostatnio na stanowisku Associate Partner współkierowała zespołem postępowań podatkowych i sądowych.

Aleksandra jest radcą prawnym, posiada 15 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w sporach podatkowych, z sukcesami wspierając klientów w kontrolach podatkowych, celno-skarbowych oraz w postępowaniach podatkowych przed organami Krajowej Administracji Skarbowej, a także przed sądami administracyjnymi. Wielokrotnie reprezentowała Polskę i klientów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Trybunałem Konstytucyjnym. Posiada także doświadczenie w ocenie ryzyka podatkowego oraz doradztwie w obszarze podatku akcyzowego.

„Dołączenie Aleksandry do naszego zespołu to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie klientów na wsparcie w zakresie m.in. postępowań podatkowych oraz raportowania schematów podatkowych (MDR). To obecnie jedne z najdynamiczniej rosnących obszarów doradztwa podatkowego, co wynika przede wszystkim ze zmieniających się przepisów oraz agresywnej polityki fiskalnej.

Ten ruch wpisuje się w strategię rozwoju naszej praktyki podatkowej, która jest obecnie jedną z największych spośród międzynarodowych kancelarii prawniczych działających na polskim rynku. Dzięki współpracy z prawnikami z innych zespołów Dentons jesteśmy w stanie zaoferować klientom unikalną na rynku ofertę doradczą, będąc w wielu obszarach alternatywą dla firm Wielkiej Czwórki" – komentuje Cezary Przygodzki, partner współkierujący Praktyką Prawa Podatkowego w kancelarii Dentons.

Praktyka Prawa Podatkowego Dentons to obecnie ponad 20 profesjonalistów – doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów – w większości z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach konsultingowych. Członkowie zespołu zapewniają klientom pełne wsparcie w kluczowych obszarach prawa podatkowego: doradztwie transakcyjnym, cenach transferowych, postępowaniach podatkowych, podatkach pośrednich, dotacjach i zachętach rozwojowych oraz przy projektach inwestycyjnych. Zespół zajmuje czołowe pozycje w najważniejszych międzynarodowych rankingach kancelarii prawniczych oraz firm doradztwa podatkowego: Chambers Europe 2019, The Legal 500 EMEA oraz World Tax.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Gierak-Onoszko
Public Relations & Communications Manager 
T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064
E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19