Nasze spojrzenie na…  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba  •  Członkowie

Zniesienie opłat roamingowych w Play dla klientów Vodafone Ukraine

W związku z sytuacją na Ukrainie Play rezygnuje z opłat roamingowych za połączenia klientów Vodafone Ukraine. Pozwoli to na uruchomienie przez ukraińskiego operatora specjalnych rozwiązań ułatwiających kontakt z bliskimi i dostęp do aktualnych informacji tak istotnych w tym trudnym i bezprecedensowym czasie.

W trybie natychmiastowym uzgodniliśmy z naszym ukraińskim partnerem zniesienie opłat roamingowych dla jego klientów przebywających na terenie Polski. Oznacza to, że udostępniamy naszą infrastrukturę klientom Vodafone Ukraine samemu ponosząc koszty połączeń i transmisji danych.

Jest to kolejne rozwiązanie, które stanowi pomoc dla obywateli Ukrainy tak bardzo potrzebującym wsparcia i solidarności. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o rosyjskiej agresji na Ukrainę przygotowaliśmy pierwsze rozwiązania ułatwiające komunikację obejmujące pakiet darmowych minut i dodatkowych GB transmisji danych dla obywateli Ukrainy oraz obniżenie stawki za minutę połączenia o ponad 80%, do 5 gr/min. Play informował o tym w komunikacie prasowym.

Dodatkowo, operator pomaga obywatelom Ukrainy na terenach przygranicznych rozdając darmowe startery. W specjalnym trybie działają także salony zlokalizowane blisko przejść granicznych. Są gotowe do wzmożonej dystrybucji starterów Play na Kartę na terenach przygranicznych  i w głównych miastach przy kluczowych trasach prowadzących z Ukrainy do Polski. W miejscowościach przy granicy z Ukrainą działa dodatkowy personel, który pomaga w jak najsprawniejszej obsłudze procesu rejestracji kart z użyciem tabletów. Więcej we wpisie na blogu.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!