Aktualności firm stowarzyszonych

Zespół TP w CRIDO z ekspertami ds. wycen i modelowania finansowego

Zespół modelowania finansowego i wycen w CRIDO zacieśnia współpracę z ponad 30-osobowym zespołem cen transferowych, którym zarządza wielokrotnie nagradzana w rankingach podatkowych Ewelina Stablewska-Urbaniak. Jest to efekt analizy potrzeb klientów podatkowych CRIDO, którzy coraz częściej w ramach doradztwa w obszarze TP wymagają również wysokich kompetencji w zakresie wyceny przedsiębiorstw, własności intelektualnej czy reorganizacji biznesowych.

Zespół modelowania finansowego i wycen jest częścią CRIDO, które liczy ok. 250 osób. Od blisko 5 lat zespół ekspertów finansowych realizuje zarówno własne projekty, jak i takie, które są elementem doradztwa dla klientów podatkowych CRIDO, firm szukających wsparcia z zakresu Corporate Finance czy starających się o pozyskanie dofinansowania ze środków publicznych.

Odpowiadając na potrzeby klientów podatkowych zespół modelowania finansowego i wycen będzie jeszcze w większym zakresie współpracował ze znanym ze swoich osiągnieć zespołem TP, stanowiąc jego jednostkę wspierającą przy wybranych projektach.

Niezależnie od nowej organizacji pracy, eksperci ds. modelowania finansowego i wycen w CRIDO nadal będą pracować przy innych projektach oraz modelach i planach finansowych na potrzeby pozyskania dofinansowania, zarówno ze źródeł publicznych (z dotacji czy w ramach projektów PPP), jak i komercyjnych (np. przy projektach transakcyjnych realizowanych przez zespół Corporate Finance w CRIDO).

Członkowie naszego zespołu modelowania finansowego i wycen łączą kompetencje w zakresie wycen finansowych oraz budowania zaawanasowanych modeli finansowych. Jest to wyjątkowy miks kompetencji, który w połączeniu z siłą zespołu podatkowego CRIDO, w szczególności jego ekspertów zajmujących się cenami transferowymi, daje nam wyjątkową pozycję na rynku doradczym. Obszar cen transferowych staje się coraz bardziej wymagający i narażony na ryzyko ze strony organów kontrolnych. Tym istotniejsza jest rola ekspertów z doświadczeniem finansowym, w tym z wycen dla podmiotów powiązanych czy własności intelektualnej – mówi Ewelina Stamblewska-Urbaniak, partner odpowiedzialny za zespół cen transferowych oraz modelowania finansowego i wycen w CRIDO.

Eksperci ds. modelowania finansowego i wycen w CRIDO mają na swoim koncie wiele nietuzinkowych projektów. Między innymi w ostatnim czasie zrealizowali - na potrzeby reorganizacji dużej grupy kapitałowej wycenę ponad 30 spółek działających nie tylko w kraju, ale i za granicą. Z kolei w kategorii modelowania opracowali zaawansowany model finansowy PPP na potrzeby banków i inwestorów w jednym z 10 największych projektów project finance w historii Polski. Stworzyli też nagrodzone w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii „Innowacyjne rozwiązanie” narzędzie Crido-CashFlow-Controller służące do analizy tego, jak mechanizm podzielonej płatności VAT wpływa na płynność finansową w firmie.

***

O CRIDO - Zapewniamy przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomagamy rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł.  Zaangażowanie i praca naszego zespołu zostały wielokrotnie docenione. Zajmujemy najwyższe pozycje w rankingach doradców podatkowych oraz firm wspierających działalność B+R i innowacje.  

Więcej informacji na: crido.pl

Kontakt dla mediów:

Magdalena Żuk, Dyrektor ds. PR I Marketingu
CRIDO  
magdalena.zuk(@)crido.pl | +48 608 36 29 96

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!