Aktualności firm stowarzyszonych

Zapisy w Gimnazjum – Spotkanie informacyjne

Państwa dziecko wkrótce będzie miało 11 lat i zna język francuski na poziomie podstawowym (odpowiednik poziomu A2/B1)? Zapraszamy na Spotkanie informacyjne zorganizowane przez LFV, aby dowiedzieć się więcej o zapisach w pierwszej klasie Francuskiego Gimnazjum! We wtorek 12 kwietnia dyrekcja i kadra pedagogiczna Liceum Francuskiego w Warszawie będą do Waszej dyspozycji: odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące szkoły, atutów francuskiego programu nauczania, oraz programu nauczania dla gimnazjalistów…

Utworzone w 1919 r. , Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa  Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

Liceum Francuskie w Warszawie oferuje program edukacji wysokiej jakości od Przedszkola do Liceum dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Językiem wykładowym jest język francuski, a program nauczania opiera się na kształtowaniu postaw obywatelskich i przekazywaniu wartości moralnych.

W Gimnazjum nasi uczniowie utrwalają i pogłębiają nabytą wiedzę. Gimnazjaliści mogą wybrać trzy języki obce oprócz języka francuskiego, a ważne miejsce w programie nauczania zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, w którym nacisk jest kładziony na sam proces poznawczy, przez co uczeń rozbudza swoją ciekawość, rozwija kreatywność i krytyczne myślenie. (Więcej informacji)

Dla dzieci polskojęzycznych placówka oferuje Międzynarodową sekcję języka polskiego, która pozwala pogłębić wiedzę o języku polskim, kulturze i historii Polski.

Zapraszamy serdecznie do udziału w Spotkaniu informacyjnym dla zapisów w gimnazjum, które odbędzie się we wtorek 12 kwietnia w godz. 18.30-20.00 w placówce LFV na Saskiej Kępie.

Nie przegapcie okazji do pełnego odkrycia szkoły oraz bezpośrednich rozmów z nauczycielami!

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie LFV: https://lfv.pl/event/zapisy-w-gimnazjum-spotkanie-informacyjne/

Więcej informacji na temat Liceum Francuskiego w Warszawie :

Strona internetowa: www.lfv.pl Zakładka Gimnazjum: https://lfv.pl/nauczanie/gimnazjum/
Facebook: https://www.facebook.com/lfv.varsovie
LinkedIn: https://www.linkedin.com/school/lyc%C3%A9e-fran%C3%A7ais-de-varsovie-lfv-/

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!