Aktualności firm stowarzyszonych

Z Warszawy do Paryża polecimy najnowszym samolotem we flocie Air France

Warszawa, 4.04.2022 r. – W piątek (1 kwietnia b.r.) wieczorem warszawskie lotnisko im. Chopina po raz pierwszy gościło Airbusa A220-300 w barwach Air France. Samolot jest najnowszym nabytkiem we flocie francuskiej linii. Airbus, który przyleciał w ramach rejsowego połączenia z Paryża do Warszawy jest jedną z pierwszych eksploatowanych maszyn z całkowitego zamówienia Air France obejmującego 60 sztuk. Samoloty A220 zastąpią starsze maszyny w procesie stopniowej modernizacji europejskiej floty przewoźnika. Poza niższymi kosztami eksploatacji, Airbus 220-300 ma wiele innych zalet: jest cichszy, emituje mniej CO2 i zapewnia większy komfort podróży. Pasażerowie podróżują w wygodnych i nowocześnie zaprojektowanych kabinach, korzystając z szeregu udogodnień, w tym z pokładowego Wi-Fi. Aktualnie ten typ samolotu obsługuje europejskie trasy Air France z Paryża do Berlina, Madrytu, Barcelony, Wenecji, Bolonii, Lizbony, Mediolanu, Rzymu i Kopenhagi. Od kwietnia, można go również spotkać na trasie z/do Warszawy.

Inwestycje w europejską flotę

Pod koniec ubiegłego roku Air France rozpoczął proces modernizacji floty średniego i krótkiego zasięgu, który polega na sukcesywnym wycofywaniu aktualnie eksploatowanych maszyn typu Airbus A318 i A319 oraz części Airbusów A320 i zastępowaniu ich nowym, bardziej nowoczesnym i wydajnym modelem – Airbus A220-300. Nowy Airbus pozwoli Air France obniżyć koszty eksploatacyjne, realizować cele względem środowiska, a także poprawić komfort podróży po Europie.

Dostawy samolotów są już stopniowo realizowane od października 2021 r. w ramach zamówienia, które obejmuje w sumie 60 maszyn A220, a także 30 opcji oraz 30 praw zakupu. Obecnie (stan na początek kwietnia 2022) linia eksploatuje 8 Airbusów A220-300. Nowe samoloty obsługują trasy Air France z/do Paryża do/z wybranych miast w Europie, m.in. Berlina, Madrytu, Barcelony, Wenecji, Bolonii, Lizbony, Mediolanu, Rzymu i Kopenhagi. Od początku kwietnia samolot będzie można również spotkać na trasie z/do Warszawy i stopniowo w kolejnych europejskich miastach.

Docelowo, Airbusy A220-300 mają stanowić blisko 60 procent europejskiej floty francuskiego przewoźnika.

Mniejszy wpływ na środowisko

Nowy nabytek we flocie jest ucieleśnieniem ambicji Air France pod względem troski o środowisko i zrównoważony rozwój. Dzięki nowoczesnym silnikom i konstrukcji z lżejszych materiałów kompozytowych, Airbus A220 wyróżnia się pod względem zużycia paliwa, które jest 20 procent niższe*, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu, również o 20 procent. Ponadto maszyna jest o 34 procent cichsza. Nowe samoloty, za sprawą swoich paramentów mają pomóc Air France w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, w tym redukcji emisji dwutlenku węgla. Przewoźnik zobowiązał się, że do roku 2030 obniży swoją całkowitą emisję dwutlenku węgla o 50 procent w przeliczeniu na pasażera / kilometr lub o 15 procent w wartościach absolutnych. Linia jest również zaangażowana we współpracę ze wszystkimi swoimi interesariuszami i władzami publicznymi, aby osiągnąć cel klimatyczny zerowej emisji CO2 netto do 2050 roku.**

Udogodnienia w kabinie

Airbus A220-300 w barwach Air France zabiera na pokład 148 pasażerów. Dzięki konfiguracji siedzeń 3+2 (w sumie 5 foteli w każdym rzędzie), 80 procent pasażerów może zajmować preferowane miejsca przy oknie lub przy przejściu. W obu kabinach – ekonomicznej i biznes podróżni korzystają z pokładowego Wi-Fi na własnych urządzeniach mobilnych, dzięki systemowi Air France Connect. Do dyspozycji pasażerów są trzy różne opcje usługi, w tym bezpłatne wysyłanie wiadomości poprzez popularne komunikatory.

Samolot jest wyposażony tapicerowane skórą i tkaniną ergonomiczne fotele. Każdy z nich posiada wyjątkowo szerokie (48 cm), komfortowe siedzisko, a jego oparcie odchyla się do 118 stopni. Dodatkowy komfort podróży zapewniają regulowany zagłówek, szeroki solidny stolik, uchwyt na kubek oraz kieszeń do przechowywania podręcznych przedmiotów. Całości dopełniają porty USB typu A i C oraz zintegrowany z oparciem uchwyt na tablet lub smartfon – do wygodniejszego korzystania z pokładowego Wi-Fi.

Przestronna i jasna kabina została zaprojektowana w kolorach Air France – odcieniach niebieskiego i bieli z odrobiną czerwieni, tworząc eleganckie, świeże wnętrze. Całość uzupełniają wykładziny dywanowe w geometryczny wzór w jodełkę, który nawiązuje do emblematycznego świata paryskich apartamentów inspirowanych wzornictwem Haussmanna. Duże panoramiczne okna zapewniają naturalne światło w czasie podróży.  W kabinie zastosowano specjalne oświetlenie, które dostosowuje się w zależności od pory dnia i sytuacji, zapewniając silniejsze światło podczas wejścia i wyjścia z samolotu oraz przyjemny, ciepły nastrój podczas lotu. Pasażerowie mają do dyspozycji pojemne, łatwo dostępne schowki bagażowe oraz szczególnie szerokie przejście między fotelami, które ułatwia poruszanie się po samolocie.

Air France zaprasza na wirtualny spacer po samolocie już teraz tutaj.

* w porównaniu z Airbusem A318 i A319

** w porównaniu z rokiem 2005

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!