Aktualności firm stowarzyszonych

Wyższy odpis na ZFŚS jest faktem. Prezydent podpisał ustawę.

Z dniem 13 lutego br. weszła w życie Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020. , która zmienia obowiązującą dotychczas ustawę z dnia 4 marca 1994 r. o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ustawa została podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę w dniu 19 lutego 2020 r.

Znowelizowana ustawa określa nowe – wyższe składki odpisu na pracownika, zatrudnionego w  warunkach normalnych tj. do kwoty 1 550,25zł, czyli o 321zł więcej w stosunku do odpisu ze stycznia 2019 r. Zmiany wysokości odpisu objęły również pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych lub o szczególnym charakterze pracy do kwoty 2 067,01zł. Tym samym wysokość odpisów dla tej grupy pracowników wzrosła o 428,01 zł w porównaniu do roku 2019 r.

Na co przeznaczyć wyższy socjal?

Pracodawcy w oparciu o nowe przepisy ZFŚS i  z zachowaniem zasadniczego kryterium socjalnego mogą przeznaczyć dodatkowe środki na zwiększenie wartości podarunków Wielkanocnych. Wybierając świadczenia pieniężne lub rzeczowe (art.21 ust. 1 pkt 67 Ustawy o PIT) mogą skorzystać ze zwolnienia w PIT nawet do 1000 zł rocznie / pracownika.

„…Jako globalny lider rozwiązań motywacyjnych dla środowiska pracy doradzamy naszym klientom jakie rozwiązania zwiększą poziom wellbeingu w ich firmie.  Podarunki świąteczne są benefitem, na który liczą wszyscy pracownicy. Warto więc zadbać o jego atrakcyjność,  nie tylko pod względem formy podarunku, ale w szczególności jego wartości -  powiedziała Sylwia Bilska, General Manager w Edenred Polska…”

***

O Edenred

Edenred, światowy lider rozwiązań płatniczych, łączy 830.000 klientów korporacyjnych, 50 milionów użytkowników  i 2 miliony partnerów afiliacyjnych w 46 krajach. Dzięki globalnej platformie technologicznej Grupa Edenred zarządzała w 2018 roku 2,5 miliardami transakcji, głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, platform internetowych i kart przedpłaconych, generując ponad 30 miliardów Euro obrotu.

10.000 pracowników Edenred przyczynia się do:

- podnoszenia jakości życia osób korzystających z rozwiązań Edenred,

- zwiększania efektywności firm

- zwiększania przychodów partnerów afiliacyjnych.


Edenred oferuje rozwiązania w ramach trzech linii biznesowych:

- świadczenia pracownicze,

- fleet & mobility: paliwo, opłaty drogowe i podróże służbowe

- rozwiązania uzupełniające wraz z płatnościami korporacyjnymi, nagradzanie oraz programy motywacyjne, publiczne programy społeczne.

Grupa Edenred jest notowana na paryskiej giełdzie i zawiera następujące indeksy: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe i MSCI Europe.

Edenred w Polsce działa od ponad 20 lat. Misją Spółki jest zapewnienie kompleksowych i efektywnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, stawiając sobie ten sam cel: satysfakcja i przyjemne codzienne życie.

Edenred Polska dostarcza bezkonkurencyjne produkty i usługi oraz szybki i niezawodny serwis w obszarach:

  • motywacji i aangażowania pracowników,
  •  budowania lojalności w biznesie i zwiększania sprzedaży na rynku B2B2C.

Więcej informacji na: www.edenred.pl

Loga oraz inne znaki towarowe wymienione i zawarte w niniejszym komunikacie prasowym stanowią zastrzeżone znaki towarowe Edenred S.A, jej jednostek zależnych lub podmiotów trzecich. Nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych bez uprzedniej pisemnej zgody ich właścicieli.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!