Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Wypowiedź prezesa NBP umocniła złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,5983 (umocnienie złotego o 0,9%). W pierwszej części tygodnia mieliśmy do czynienia z wzrostem kursu EURPLN w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC. Środowa wypowiedź prezesa NBP A. Glapińskiego, który zasugerował, że przestrzeń do obniżek stóp procentowych w Polsce zawęża się, doprowadziła do korekty i umocnienia złotego. W kolejnych dniach kurs EURPLN pozostał na relatywnie niskich poziomach, nawet mimo jastrzębiego wydźwięku wrześniowej projekcji FOMC, która doprowadziła do wyraźnego umocnienia dolara względem euro.

Piątkowa decyzja agencji Moody’s w sprawie ratingu Polski jest neutralna dla złotego. W tym tygodniu kluczowe dla kursu złotego będzie zaplanowana na piątek publikacja wstępnych danych o inflacji w Polsce, która może przyczynić się do osłabienia złotego. Uważamy, że zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje ze światowej gospodarki będą neutralne dla kursu polskiej waluty.

 

ZOBACZ  RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!