Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Wydźwięk konferencji prezesa NBP może osłabić złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,4917 (umocnienie złotego o 0,8%). Przez cały ubiegły tydzień kurs EURPLN kształtował się w trendzie bocznym pozostając blisko poziomu 4,50. Z niską zmiennością mieliśmy do czynienia również w przypadku kursu EURHUF. Publikacje licznych krajowych danych, w tym wstępnym danych o inflacji nie miały istotnego wpływu na kurs złotego.

Z kolei kurs EURUSD w pierwszej części tygodnia, podobnie jak dwa tygodnie temu, pozostawał w łagodnym trendzie spadkowym, czemu sprzyjały oczekiwania inwestorów na to, że Fed nie zakończył jeszcze cyklu podwyżek stóp procentowych. W czwartek doszło do nieznacznej korekty i wzrostu kursu EURUSD, niemniej euro nie zdołało dorobić strat z pierwszej części tygodnia. Publikacja danych nt. zatrudnienia poza rolnictwem w USA nie miała istotnego wpływu na kurs EURUSD.

W tym tygodniu kluczowe dla kursu polskiej waluty będzie zaplanowane na wtorek posiedzenie RPP. Choć nie oczekujemy, że będzie ono miało istotny wpływ na kurs złotego, to ewentualne wypowiedzi prezesa NBP na zwyczajowej konferencji prasowej sugerujące, że w IV kw. może nastąpić pierwsza obniżka stóp procentowych, byłyby negatywne dla złotego. Zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje ze światowej gospodarki będą naszym zdaniem również neutralne dla kursu polskiej waluty.

 

ZOBACZ RAPORT

 

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!