Izba

Wyborowa Pernod Ricard - kolejna firma partnerem CAFE FRANCE w Karpaczu 2023

Wyborowa Pernod Ricard jest częścią grupy Pernod Ricard - globalnego producenta i dystrybutora alkoholi mocnych i win na świecie:  https://www.pernod-ricard.com/en/our-group. Mamy jedno z najszerszych portfolio na rynku – od prestiżowych międzynarodowych marek, po znane polskie wódki. Nieodłącznym elementem naszej działalności są zrównoważony rozwój i odpowiedzialność. Szanujemy siebie nawzajem, naszych partnerów biznesowych i naszą planetę, dążymy do stworzenia bardziej przyjaznego świata, w którym panuje równowaga. Jako Créateurs de Convivialité  łączą nas przyjazne relacje na całym świecie - jesteśmy dumni z przynależności do naszej globalnej społeczności.

Czy wiecie, że:

  1. Wyborowa Pernod Ricard, to Polski lider alkoholi premium plus, należy do  Grupy Pernod Ricard -  globalnego producenta  i dystrybutora alkoholi mocnych i win zajmującego drugą pozycją na świecie:  https://www.pernod-ricard.com/en/our-group
  2. Wyborowa Pernod Ricard systematycznie wdraża w swoich zakładach zmiany i technologie, które przyczyniają się do zmniejszenia oddziaływania na środowisko. Firma przyjęła osiem konkretnych zobowiązań do realizacji do 2030 roku, zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Cztery kluczowe obszary dotyczą: troski o miejsce pochodzenia, doceniania ludzi, wytwarzania w obiegu zamkniętym i odpowiedzialnej gościnności.
  3. Firma posiada zakład produkcyjny w Zielonej Górze, zakład rektyfikacji w Poznaniu i biuro w Warszawie. We wszystkich lokalizacjach w Polsce zatrudnia ok. 450 osób.
  4. Wyborowa Pernod Ricard uruchomiła w tym roku w Nowym Kisielinie w Zielonej Górze nowoczesne centrum dystrybucyjne. Hala o pojemności 11.000 miejsc paletowych wraz niezbędną infrastrukturą zoptymalizuje proces obrotu towarów. System magazynowania ładunków na regałach paletowych wysokiego składowania został wyposażony w 4 paletomaty oraz samojezdne owijarki, które automatyzują operacje logistyczne i odciążą pracowników. Nowy magazyn wykorzystuje też rozwiązania pro-środowiskowe.
  5. Wyborowa Pernod Ricard podejmuje wyzwania i inwestycje w zakresie zmian dotyczących wykorzystania energii potrzebnej do procesów wytwórczych, zarówno w zakresie energii elektrycznej jak i termalnej.
  6. Firma współpracuje z ponad 1 200 dostawcami, spośród których ponad 70 dostarcza materiały i surowce do fabryk. Współpraca z dostawcami kluczowych surowców na celu przyczynienia się do rozwoju zrównoważonego rolnictwa i redukcji CO2.

Więcej informacji na temat wspólnej reprezentacji firm CCIFP na Forum Ekonomicznym w Karpaczu: TUTAJ

Więcej informacji o Wyborowa Pernod Ricard: Wyborowa Pernod Ricard | Pernod Ricard (pernod-ricard.com)

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!