Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Wstępne dane o inflacji w strefie euro istotne dla złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,3105 (umocnienie złotego o 0,5%). W poniedziałek i wtorek mieliśmy do czynienia ze spadkiem kursu EURPLN w ślad za obserwowanym na początku ubiegłego tygodnia umocnieniem euro względem dolara. W dalszej części tygodnia kurs EURPLN ustabilizował się, a publikacje licznych danych z krajowej gospodarki nie miały istotnego wpływu na kurs złotego. W piątek doszło do umocnienia złotego w reakcji na zapowiedzianą przez przewodniczącą Komisji Europejskiej decyzję o odblokowaniu środków z KPO dla Polski. 

Po wzroście kursu EURUSD na początku tygodnia w czwartek doszło do wyraźnej korekty i osłabienia euro w reakcji na publikację gorszych od oczekiwań wstępnego indeksu PMI niemieckiego przetwórstwa. Publikacja Minutes FOMC nie miała istotnego wpływu na rynek.

W tym tygodniu istotna dla złotego będzie zaplanowana na piątek publikacja wstępnych danych o inflacji w strefie euro. W przypadku realizacji naszej zgodnej z konsensem prognozy dane nie będą miały jednak znaczącego wpływu na kurs polskiej waluty. Uważamy, że przewidziane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i ze światowej gospodarki będą neutralne dla kursu złotego.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!