Nasze spojrzenie na…  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba  •  Usługi

Współpraca Miasta stołecznego Warszawy z przedstawicielami środowisk gospodarczych i pracodawców

13 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Miasta stołecznego Warszawy z przedstawicielami środowisk gospodarczych i pracodawców w zakresie wsparcia uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. 

Prezydent Rafał Trzaskowski podziękował za dotychczasową pomoc, którą oferuje biznes oraz wyraził otwartość i gotowość do podejmowania jeszcze ściślejszej współpracy z Miastem stołecznym Warszawą.

 

Ponieważ prowadząc wspólne działania jest szansa, aby dotrzeć do większej liczby uchodźców i uchodźczyń potrzebujących wsparcia, Miasto st. Warszawa zachęca do korzystania z m.in.:

„Przestrzeni pracy – Ukraina”, czyli miejscach do pracy zorganizowanych na zasadzie „co-worków” w Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz w Centrum Kreatywności Targowa.

Przedsiębiorcy, jak i osoby, które chcą zdalnie kontynuować pracę w Ukrainie mogą korzystać z nich bez ponoszenia kosztów.

Miastu zależy, aby każda z zainteresowanych osób z Ukrainy, mogła realizować swoje cele zawodowe w tych przestrzeniach. 

 

W załączniku znajdują się informacje o możliwościach i sposobach włączania uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy w warszawski rynek pracy. 

ZAŁĄCZNIK

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!