RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Wspólnie możemy więcej : Zbiórka pieniędzy z Fundacją Entraide.

Z fundacją zbieramy pieniądze na zakup środków ochrony i dezynfekcji dla Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża oraz Fundacji Świętego Jana.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY

Rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone będą na zakup środków ochrony i dezynfekcji dla Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża oraz Fundacji Świętego Jana. Wśród potrzebnych produktów są maseczki, żele antybakteryjne, mydła, lampy bakteriobójcze, żywność.

Wpłat mogą Państwo dokonywać na konto Fundacji Entraide:

  • NUMER KONTA: 93 1090 2590 0000 0001 4416 3603
  • TYTUŁ PRZELEWU: COVID Hospicjum

 

Zachęcamy do dokonywania wpłat przez firmy i osoby indywidualne, dlatego też prosimy o przekazanie niniejszego apelu do Państwa pracowników, kolegów, znajomych. Dziękujemy!

Więcej informacji o akcji: antonina.sobczak(@)ccifp.pl

 

O FUNDACJI

 

Entraide jest małą fundacją non-profit uznaną za organizację pożytku publicznego, założoną w 1995 roku w Warszawie przez francuskich emigrantów. W tym roku Fundacja obchodzi 25-lecie. Dzięki swojemu doświadczeniu, Fundacja dynamicznie dostosowuje się do polskich realiów a jej działalność jest prowadzona w całości przez wolontariuszy. Koszty Fundacji są minimalne, a 99% zebranych darowizn trafia do ośrodków, które Entraide wspiera.

Celem Entraide jest pomoc tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Na przestrzeni lat Fundacja wsparła finansowo dużą liczbę projektów w domach dziecka, domach opieki, domach spokojnej starości i schroniskach dla bezdomnych.

Fundacja pomaga opłacić remonty, łóżka szpitalne, sprzęt medyczny i terapeutyczny, stypendia edukacyjne i zwykłe jedzenie. Każdego roku Entraide rozdziela między projektami pomiędzy 150 000 a 250 000 złotych. Finansuje wakacje letnie i zimowe dla około 100 dzieci, które nie wyjechałyby na wakacje bez Fundacji. Co miesiąc finansuje również prawie 700 posiłków szkolnych i rozdaje 500 prezentów bożonarodzeniowych dla dzieci z ubogich rodzin.

Członkowie Fundacji są zaangażowani w projekty wszystkich ośrodków, które Entraide wspiera, nie tylko w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania darowizn, ale także w celu pielęgnowania wzajemnej relacji zaufania i przyjaźni.

Więcej informacji o fundacji: https://fundacjaentraide.wordpress.com/.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!