RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

Wspólna deklaracja w sprawie środków prewencyjnych dla pracowników i konsumentów w sektorze handlu żywnością dotycząca pandemii Covid-19

UNI Global Union, Auchan Retail i Carrefour Group właśnie podpisały wspólną deklarację w sprawie wdrażania dobrych praktyk biznesowych w kontekście kryzysu sanitarnego dotyczącego pandemii Covid-19.

Świat pracy stoi obecnie w obliczu bezprecedensowej katastrofy zdrowotnej i ekonomicznej, dlatego Auchan Retail, Carrefour i UNI są zobowiązane do wymiany i współpracy w celu wymiany najlepszych praktyk wdrożonych w celu zapobiegania ryzyku związanemu z Covid19.

Wspólnie postanawiają przeanalizować wdrożenie wszystkich użytecznych i odpowiednich środków, opartych na dobrych praktykach biznesowych, w celu zapobiegania, zmniejszania lub eliminowania ryzyka zarażenia dla swoich pracowników i klientów.

Przedmiotowe środki są podzielone na następujące tematy:

  • Poprawa zasad bezpieczeństwa i higieny pracy zalecanych dla każdego pracownika w danych krajach
  • Przepisy sanitarne dla sklepów, sprzedaży drive, dostaw do domu i magazynów logistycznych
  • Środki pomocy społecznej dla pracowników
  • Wsparcie dla pracowników w szczególnych sytuacjach (pracownicy niepełnosprawni, kobiety w ciąży)

„Jesteśmy w pełni świadomi znaczenia naszej roli jako usługi pierwszej potrzeby. Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie naszych ekip, a także zdrowie naszych klientów od pierwszego dnia. Wkładamy w to całą energię i dzielenie się naszymi dobrymi praktykami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa jest częścią tego wspólnego pragnienia działania w obliczu tego bezprecedensowego kryzysu ”- powiedział Jérôme Nanty, dyrektor wykonawczy Zasobów Ludzkich w Grupie Carrefour.

W tym wyjątkowym kontekście sanitarnym priorytetem jest ochrona naszych klientów i pracowników. To nasz obowiązek, ponieważ nasze ekipy są w pełni zaangażowane w misję strategiczną: robić wszystko, aby nadal wyżywić ludność w każdym z naszych krajów. Możliwość wymiany dobrych praktyk w tej dziedzinie i współpracy z naszymi partnerami w tych kwestiach to możliwości, które wykorzystamy w tym procesie zapewnianym przez UNI.„ deklaruje Marc Grosser, Dyrektor Zasobów Ludzkich, Transformacji i CSR Auchan Retail.

Pracownicy supermarketów narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, nadal służąc mieszkańcom podczas pandemii. Teraz bardziej niż kiedykolwiek pracodawcy i związki muszą współpracować, aby jak najlepiej chronić zdrowie pracowników i klientów supermarketów podczas kryzysu zdrowotnego. Podpisując tę deklarację, Auchan i Carrefour przodują w walce z Covid-19, inni muszą podążać ich śladami ”- powiedziała Christy Hoffman, Sekretarz Generalna UNI.

***

O Auchan Retail
Auchan Retail jest obecna w 14 krajach i łączy wszystkie formaty handlu spożywczego (hipermarket, supermarket, sklep osiedlowy, drive, e-commerce) z 2 293 punktami sprzedaży. Auchan Retail stawia swoich klientów w centrum wszystkich swoich działań, oferując im wygodne zakupy, które łączą sklepy fizyczne z cyfrowym ekosystemem oraz produkty wyłącznie dostępne w sieci, wysokiej jakości w najlepszej cenie. Handlowcy nowej generacji, promujący to co dobre, zdrowe i lokalne , 329 694 pracowników Auchan Retail przyczynia się, poprzez odpowiedzialne podejście do klientów, rolników i dostawców, aby umożliwić wszystkim lepsze życie dzięki lepszemu odżywianiu się. Sieć obecna na : www.auchan-retail.com Twitter @auchannews LinkedIn Auchan Retail

O Grupie Carrefour
Dzięki wieloformatowej sieci 12 300 sklepów w ponad 30 krajach Grupa Carrefour jest jednym ze światowych liderów w handlu żywnością. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i osiągnął sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro w 2019 roku. Sieć zatrudnia ponad 325 000 pracowników, którzy przyczyniają się do tego, aby uczynić z Carrefour światowego lidera w dziedzinie transformacji żywieniowej dla wszystkich, oferując wysokiej jakości jedzenie każdego dnia, dostępne wszędzie i za rozsądną cenę. Więcej informacji na : www.carrefour.com, Twitter (@GroupeCarrefour) i LinkedIn (Carrefour).

O UNI Global Union
UNI Global Union z siedzibą w Nyon w Szwajcarii reprezentuje 20 milionów pracowników wykwalifikowanych i w usługach w 150 krajach, w tym 4 miliony pracowników handlu. UNI zawarło światowe umowy z niektórymi największymi detalistami na świecie - w tym Carrefour i Auchan - w celu zagwarantowania praw pracowników we wszystkich ich działaniach. Misją UNI jest wzmocnienie pozycji pracowników w sektorach usługowych na całym świecie poprzez rozwój związków i rozszerzenie rokowań zbiorowych; poprawić warunki pracy i życia pracowników oraz wspierać trwały wzrost gospodarczy. Więcej informacji na : www.uniglobalunion.org i twitter @uniglobalunion

Kontakt do mediów :

Auchan Retail : Marie VANOYE - mvanoye@auchan.com - +33 7 64 49 78 06
Presse & Cie : Véronique Rétaux vretaux@presse-cie.com - +33 6 30 07 93 35

Carrefour :
presse_groupe@carrefour.com – +33 1 58 47 88 80

UNI Global Union :
Leonie GUGUEN – leonie.guguen@uniglobalunion.org - +41 79 137 5436

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!