RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

Wspólna deklaracja w sprawie środków prewencyjnych dla pracowników i konsumentów w sektorze handlu żywnością dotycząca pandemii Covid-19

UNI Global Union, Auchan Retail i Carrefour Group właśnie podpisały wspólną deklarację w sprawie wdrażania dobrych praktyk biznesowych w kontekście kryzysu sanitarnego dotyczącego pandemii Covid-19.

Świat pracy stoi obecnie w obliczu bezprecedensowej katastrofy zdrowotnej i ekonomicznej, dlatego Auchan Retail, Carrefour i UNI są zobowiązane do wymiany i współpracy w celu wymiany najlepszych praktyk wdrożonych w celu zapobiegania ryzyku związanemu z Covid19.

Wspólnie postanawiają przeanalizować wdrożenie wszystkich użytecznych i odpowiednich środków, opartych na dobrych praktykach biznesowych, w celu zapobiegania, zmniejszania lub eliminowania ryzyka zarażenia dla swoich pracowników i klientów.

Przedmiotowe środki są podzielone na następujące tematy:

  • Poprawa zasad bezpieczeństwa i higieny pracy zalecanych dla każdego pracownika w danych krajach
  • Przepisy sanitarne dla sklepów, sprzedaży drive, dostaw do domu i magazynów logistycznych
  • Środki pomocy społecznej dla pracowników
  • Wsparcie dla pracowników w szczególnych sytuacjach (pracownicy niepełnosprawni, kobiety w ciąży)

„Jesteśmy w pełni świadomi znaczenia naszej roli jako usługi pierwszej potrzeby. Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie naszych ekip, a także zdrowie naszych klientów od pierwszego dnia. Wkładamy w to całą energię i dzielenie się naszymi dobrymi praktykami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa jest częścią tego wspólnego pragnienia działania w obliczu tego bezprecedensowego kryzysu ”- powiedział Jérôme Nanty, dyrektor wykonawczy Zasobów Ludzkich w Grupie Carrefour.

W tym wyjątkowym kontekście sanitarnym priorytetem jest ochrona naszych klientów i pracowników. To nasz obowiązek, ponieważ nasze ekipy są w pełni zaangażowane w misję strategiczną: robić wszystko, aby nadal wyżywić ludność w każdym z naszych krajów. Możliwość wymiany dobrych praktyk w tej dziedzinie i współpracy z naszymi partnerami w tych kwestiach to możliwości, które wykorzystamy w tym procesie zapewnianym przez UNI.„ deklaruje Marc Grosser, Dyrektor Zasobów Ludzkich, Transformacji i CSR Auchan Retail.

Pracownicy supermarketów narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, nadal służąc mieszkańcom podczas pandemii. Teraz bardziej niż kiedykolwiek pracodawcy i związki muszą współpracować, aby jak najlepiej chronić zdrowie pracowników i klientów supermarketów podczas kryzysu zdrowotnego. Podpisując tę deklarację, Auchan i Carrefour przodują w walce z Covid-19, inni muszą podążać ich śladami ”- powiedziała Christy Hoffman, Sekretarz Generalna UNI.

***

O Auchan Retail
Auchan Retail jest obecna w 14 krajach i łączy wszystkie formaty handlu spożywczego (hipermarket, supermarket, sklep osiedlowy, drive, e-commerce) z 2 293 punktami sprzedaży. Auchan Retail stawia swoich klientów w centrum wszystkich swoich działań, oferując im wygodne zakupy, które łączą sklepy fizyczne z cyfrowym ekosystemem oraz produkty wyłącznie dostępne w sieci, wysokiej jakości w najlepszej cenie. Handlowcy nowej generacji, promujący to co dobre, zdrowe i lokalne , 329 694 pracowników Auchan Retail przyczynia się, poprzez odpowiedzialne podejście do klientów, rolników i dostawców, aby umożliwić wszystkim lepsze życie dzięki lepszemu odżywianiu się. Sieć obecna na : www.auchan-retail.com Twitter @auchannews LinkedIn Auchan Retail

O Grupie Carrefour
Dzięki wieloformatowej sieci 12 300 sklepów w ponad 30 krajach Grupa Carrefour jest jednym ze światowych liderów w handlu żywnością. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i osiągnął sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro w 2019 roku. Sieć zatrudnia ponad 325 000 pracowników, którzy przyczyniają się do tego, aby uczynić z Carrefour światowego lidera w dziedzinie transformacji żywieniowej dla wszystkich, oferując wysokiej jakości jedzenie każdego dnia, dostępne wszędzie i za rozsądną cenę. Więcej informacji na : www.carrefour.com, Twitter (@GroupeCarrefour) i LinkedIn (Carrefour).

O UNI Global Union
UNI Global Union z siedzibą w Nyon w Szwajcarii reprezentuje 20 milionów pracowników wykwalifikowanych i w usługach w 150 krajach, w tym 4 miliony pracowników handlu. UNI zawarło światowe umowy z niektórymi największymi detalistami na świecie - w tym Carrefour i Auchan - w celu zagwarantowania praw pracowników we wszystkich ich działaniach. Misją UNI jest wzmocnienie pozycji pracowników w sektorach usługowych na całym świecie poprzez rozwój związków i rozszerzenie rokowań zbiorowych; poprawić warunki pracy i życia pracowników oraz wspierać trwały wzrost gospodarczy. Więcej informacji na : www.uniglobalunion.org i twitter @uniglobalunion

Kontakt do mediów :

Auchan Retail : Marie VANOYE - mvanoye@auchan.com - +33 7 64 49 78 06
Presse & Cie : Véronique Rétaux vretaux@presse-cie.com - +33 6 30 07 93 35

Carrefour :
presse_groupe@carrefour.com – +33 1 58 47 88 80

UNI Global Union :
Leonie GUGUEN – leonie.guguen@uniglobalunion.org - +41 79 137 5436

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Czynny żal przy każdej korekcie JPK_V7?

Podatnicy VAT powinni zwrócić szczególną uwagę na nowelizację przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Niedawno dodany art. 61a wprowadził bowiem sankcję...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!