Nasze spojrzenie na…  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Komunikaty prasowe  •  Wydarzenia  •  Zobacz także  •  Izba  •  Członkowie

Współczesna sztuka ukraińska - ZAPROSZENIE DO AUKCJI - 5.04.2021

Zapraszamy do udziału w aukcji sztuki ukraińskiej, która odbędzie się 5.04.2022.

Aukcja Sztuki Ukraińskiej. Wsparcie twórców ukraińskich na polskim rynku sztuki

Aukcja: 5 kwietnia 2022 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 29 marca 2022 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

PATRONI I PARTNERZY:

 

Аукціон українського мистецтва – Інформація українською нижче

W związku z sytuacją w Ukrainie jako Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny chcemy włączyć się w pomoc na rzecz obywateli Ukrainy, a przede wszystkim ukraińskiego środowiska artystycznego.

Zastanawialiśmy się, jak zrobić to najlepiej i mądrze. Doszliśmy do wniosku, że pieniądze potrzebne są przede wszystkim samym Ukraińcom, którzy najlepiej wiedzą, jak przekazać je do rodzin potrzebujących wsparcia w Ukrainie lub w Polsce albo na wsparcie armii ukraińskiej. To Ich decyzja, gdzie środki powinny trafić, gdzie zostaną najlepiej spożytkowane.

Postanowiliśmy zorganizować aukcję, która nie jest aukcją charytatywną, a komercyjną sprzedażą prac artystów ukraińskich. Dochód z kwot wylicytowanych na Aukcji Sztuki Ukraińskiej w całości wypłacony zostanie twórcom.

Opłata aukcyjna wynosząca 20% płacona przez kupujących przeznaczona zostanie na marketing aukcji i dotarcie do jak najszerszego grona kolekcjonerów i miłośników sztuki. Licytację wspierają już portale Artinfo.pl i Onebid.pl, które zrezygnowały ze wszytkach opłat za umieszczenie katalogów i licytację prac. Aukcję, również nieodpłatnie, poprowadzi licytator Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego – Piotr Firan.

Licytacja odbędzie się we wtorek 5 kwietnia 2022 r. o godz. 19:30.

Wystawa przedaukcyjna dostępna będzie do oglądania od 30 marca 2022 r. w godzinach pracy galerii (pon.–pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00) w naszej siedzibie przy Al. Jerozolimskiech 101 lok. 52 w Warszawie.

Jak licytować?

Aukcje obecnie przeprowadzamy wyłącznie w trybie zdalnym. Oferujemy jednak wiele możliwości udziału w licytacji. Zlecenia i limity można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru dzieł.

Polecamy również szczególnie licytację na platformie Onebid.pl, za pośrednictwem której można licytować online w czasie rzeczywistym, a także na portalu Artinfo.pl.

WPROWADZENIE DO KATALOGU AUKCYJNEGO >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!