Aktualności firm stowarzyszonych

Work-life balance w RCI Banque Polska

Nasz świat w obliczu pandemii staje się zdominowany przez e-pracę, e-szkołę. Przestrzeń domu stała się przestrzenią biura i szkoły, a raczej domo-biura i domo-szkoły. Z dnia na dzień musieliśmy przenieść się na zdalny tryb pracy.

W erze home office spędzamy co najmniej 8 godzin za biurkiem, później jemy posiłek przy stole, oglądamy telewizję na kanapie i tak dalej – okazuje się, że przeciętnie siedzimy około 12 godzin! A nasz dzień trwa 14 ! Siedzimy dziś więcej, niż się ruszamy, a nasze ciało stworzone jest do ruchu, nie do spoczynku.

Na stole kuchennym laptop, obok suszarka z praniem, w oddali gra telewizor, w kuchni gotuje się rosół.. Przestrzeń pracy wtargnęła do przestrzeni domowej. Granice zacierają się.

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość, sprawiła, że nasze przestrzenie: praca, dom, szkoła, sfera prywatna, zaczęły się nakładać na siebie i wzajemnie się przenikać. To na nas ciąży teraz obowiązek rozgraniczenia na nowo tych sfer. Warto nauczyć się oddzielać te przestrzenie i przeorganizować sobie czas.

My – jako świadomi pracodawcy wyszliśmy z inicjatywą mającą na celu dobro pracowników.

Nasze działania propracownicze to pomoc i wsparcie w zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji naszych pracowników. Wdrożylismy autorski program trenerki Moniki Le Felic ZDROWY KREGOSŁUP W PRACY jako odpowiedź na potrzeby pracowników w erze pandemii i pracy zdalnej.

 AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA podczas home office ! KILKA MINUT DLA ZDROWIA, DLA DOBREGO SAMOPOCZUCIA, dla "przewietrzenia" głowy, dla "odcięcia się" od obowiązków służbowych i tych domowych.

Zatroszczyliśmy się dla naszych pracowników o AKTYWNĄ PRZERWĘ – o GIMNASTYKĘ KRĘGOSŁUPA zarówno kiedy są na home office i w biurze.

TRENING ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA stał się zdrowym nawykiem dla naszych pracowników, pewną odskocznią na chwilę od pracy i obowiązków.

Nowa rzeczywistość niestety zaburzyła nam work-life-balance.

W pandemii towarzyszą nam emocje: niepokój, lęk, niepewność. Postawienie granic, oddzielenie przestrzeni, wygospodarowanie czasu dla siebie - pozwolą przywrócić nam ład, spokój wewnętrzny, równowagę.

Dobrze wyznaczone granice sprawią, że łatwiej nam będzie funkcjonować, nie będziemy mieć poczucia chaosu i dezorganizacji życia.

Nasi pracownicy wykorzystują aktywnie  przerwę od pracy na ćwiczenia. Wstają od stołu, nie po to, aby włączyć pralkę, rozwiesić pranie lub zrobić sobie czwartą kawę. Wstają po to, aby poćwiczyć pod okiem trenera Moniki Le Felic. Dzięki platformie Google Teams treningi sprawnie funkcjonują. Program opiera się na mocnych filarach: AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ćwiczenia wzmacniające, rozciągające ( głównie kręgosłup szyjny,piersiowy i lędzwiowy - narażony na dolegliwości bólowe z powodu siedzącego trybu pracy ), oraz OBNIŻENIE POZIOMU STRESU: ćwiczenia oddechowe. Pracownicy otrzymują również online porady na temat zdrowego stylu życia w formie wewnętrznego mini-newslettera, który prowadzi trenerka.

Program ZDROWY KREGOSŁUP W PRACY wpisuje się w popularny już trend „well-being” , który ma na celu dobro pracowników, ich zdrowie, samopoczucie, kondycję psycho-fizyczną. Naszą postawą zachęcamy inne firmy do dbania o pracowników w szerokim zakresie, do dbania o dobrą jakość pracy i życia.

Więcej informacji:

http://www.monikalefelic.pl/pl/program-zdrowy-kregoslup-w-pracy-.html

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!