Environnement & Energie

Wodór w transformacji energetycznej – podsumowanie Komitetu ESG

Podczas spotkania Komitetu ESG Transformacja energetyczna CCIFP zorganizowanego 24 kwietnia z udziałem ekspertów z kancelarii Rödl & Partner mieliśmy okazję przyjrzeć się polityce wodorowej UE i Polski w kontekście sytuacji regulacyjnej, dewelopmentu oraz możliwości finansowania.

Wodór powszechnie uznawany jest za paliwo przyszłości, a zarazem kluczowy element transformacji energetycznej będący obszarem szczególnego zainteresowania rządu i Unii Europejskiej. Prowadzący spotkanie mec. Piotr Mrowiec, Associate Partner i szef praktyki energetycznej w Rödl & Partner dokonał analizy bieżących regulacji prawnych dotyczących wytwarzania, dystrybucji i magazynowania wodoru. Poruszyliśmy także kwestię poszczególnych etapów rozwoju instalacji do wytwarzania zielonego wodoru, począwszy od zabezpieczenia nieruchomości i decyzji środowiskowej, przez przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i wodociągowej, po pozwolenie na budową i koncesję.

Istotną częścią spotkania była również analiza poszczególnych narzędzi pomocy publicznej, które już dziś mogą być wykorzystane przez przedsiębiorców do realizacji inwestycji wodorowych. O aktualnych i planowanych programach pomocowych opowiedziała Magdalena Skurowska, ekspertka ds. nowych inwestycji w Rödl & Partner.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!