Podsumowanie wydarzeń  •  Izba

Wizyta w fabrykach SAFRAN - nowoczesne technologie na wyciagnięcie ręki

CCIFP zorganizowała dla swoich firm stowarzyszonych wyjątkową wizytę. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć od podszewki proces budowy niezwykle skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie komponentów do silników samolotowych produkowanych w dwóch fabrykach: Safran Transmission Systems oraz Safran Aircraft Engines, zlokalizowanych nieopodal siebie w Sędziszowie Małopolskim koło Rzeszowa. Grupa ok. 30 członków CCIFP z uwagą zapoznawała się ze skomplikowanymi procesami produkcji, a także organizacji pracy na terenie zakładów. Była to również okazja do nawiązania nowych relacji i poznania osób zarządzających obiema fabrykami i działaniami grupy Safran w Polsce. 

Dziękujemy firmie Safran za zaproszenie o doskonale zorganizowane zwiedzanie zakładów. 

 

Safran Transmission Systems Poland jest jednym z wiodących na świecie producentów przekładni lotniczych do samolotów pasażerskich Airbus A320 i Boeing 737. Dział R&D prowadzi badania nad systemami przenoszenia mocy. Zakład działa w Polsce od 21 lat.

Safran Aircraft Engines Poland specjalizuje się w produkcji części do nowoczesnych silników lotniczych LEAP dla samolotów Boeing, Airbus i Comac. Dział R&D skupia się na projektowaniu, testowaniu i wdrażaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Zakład został otwarty 5 lat temu.

Obie firmy zatrudniają łącznie prawie 1 000 pracowników.

Zakłady są częścią międzynarodowej Grupy Safran, która skupia zaawansowane technologicznie firmy w obszarze lotniczym, obronnym i kosmicznym. Safran swoją główną siedzibę ma w Paryżu, a na całym świecie zatrudnia ponad 83 000 osób w 27 krajach.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!