Commerce Extérieur & Import/Export

Wizyta w fabryce Somfy Niepołomice

Za nami wizyta w fabryce Somfy Niepołomice, która odbyła się 15 marca w ramach Komitetu Zrównoważonego i Inteligentnego Przemysłu CCIFP.

Motto grupy Somfy, światowego lidera na rynku napędów elektrycznych do rolet i żaluzji, brzmi: "Napędzamy przyszłość". Innowacyjność rozwiązań, niebywały rozwój i wykorzystanie najnowszych technologii widać tu na każdym kroku.

Grupa Somfy rozpoczęła swoją działalność 50 lat temu, jest obecna w 60 krajach świata, a początki zakładu produkcyjnego w Niepołomicach obok Krakowa sięgają 2014 roku. Polski oddział jest zapleczem produkcyjnym, logistycznym i badawczo-rozwojowym dla całej grupy.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć część produkcyjną, która wytwarza ok. 14 000 - 16 000 napędów dziennie oraz centrum badawczo-rozwojowe zatrudniające 70 pracowników. Ogromne podziękowania dla Krzysztofa Żylińskiego, Dyrektora zarządzającego Somfy Niepołomice oraz całego zespołu za zaangażowanie w przygotowanie wizyty, wspaniałe przyjęcie i odkrycie przed nami zaplecza fascynującej produkcji. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!