Achats  •  Nouvelles Technologies & Digital  •  Członkowie

Wirtualna wizyta w Auchan GO w ramach Komitetu Retail #Innovation Hub

Członkowie Komitetu Retail CCIFP spotkali się 11 stycznia w ramach cyklu #Innovation Hub, który jest okazją do dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań firm członkowskich wyprzedzających trendy rynkowe i kształtujących nowe zachowania konsumenckie.  

Eksperci Auchan Retail Polska: Katarzyna Tokarewicz, dyrektorka ds Transformacji, Organizacji i Projektów oraz Bohdan Artemov, project manager opowiedzieli o pierwszym w pełni autonomicznym sklepie innowacyjnego konceptu Auchan GO. W ramach interaktywnej formy spotkania mieliśmy możliwość odbycia wirtualnej wizyty w sklepie.  Punkt uruchomiony w czerwcu 2023 r. na warszawskiej Woli znajduje się pod adresem Kasprzaka 29. Jest czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Umożliwia klientom robienie zakupów w wyjątkowo szybki i komfortowy sposób, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i płatności mobilnych. Oferuje przy tym typową dla sieci Auchan Retail Polska urozmaiconą ofertę, także produktów świeżych.

Auchan GO w cyfrach: 75 m kw., 1320 kodów, 170 specjalistycznych kamer wizyjnych, 30 klientów, którzy mogą jednocześnie dokonywać zakupów, nie licząc osób im towarzyszących. Półki wyposażone są w innowacyjne sensory wagowe, a wysoko precyzyjny system identyfikuje ruchy każdego z klientów i automatycznie liczy zebrane z półek produkty, generując ich cyfrowe koszyki zakupowe w czasie rzeczywistym. Innowacyjne rozwiązania opierają się na technologii sztucznej inteligencji.

Dziękujemy gościom za uczestnictwo, a prelegentom za możliwość zajrzenia za kulisy funkcjonowania innowacyjnych rozwiązań i technologii. 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!