Aktualności firm stowarzyszonych

Wiosenny ogród Auchan - z troską o środowisko

U progu wiosny Auchan Retail Polska uruchamia strefę ogród, w której klienci znajdą blisko 2 000  produktów pomocnych w uprawie owoców, roślin owocowych i ozdobnych, warzyw oraz do relaksu na świeżym powietrzu. Nasiona roślin miododajnych, miniszklarnie do wysiewania i rozsadzania warzyw i ziół, podłoże beztorfowe z kompostu i innych części organicznych, meble drewniane z certyfikatem FSC wyprodukowane zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej to tylko niektóre produkty z bogatej, wiosennej oferty Auchan, które odzwierciedlają troskę firmy o środowisko naturalne.

Marzec i kwiecień to tradycyjnie okres wiosennych porządków w przydomowych ogródkach i na balkonach. Zanim zakwitną kolorami kwiatów i roztoczą aromat ziół należy poświęcić im nieco uwagi. Wszystkie niezbędne produkty do wczesnowiosennych prac można nabyć w sklepach sieci Auchan przy okazji robienia podstawowych zakupów. Mamy nadzieję, że klienci docenią różnorodność oferty i znajdą w Auchan to, co konieczne do realizacji ich ogrodniczej pasji – mówi Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

W ofercie Auchan dostępny jest bogaty wybór około 1000 rodzajów nasion, w tym 18 rodzajów nasiona BIO oraz 6 rodzajów artykułów typu nasiona-kiełki BIO. Hitem wśród nich są nasiona do zakładania łąk kwietnych, które cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Tworzone na miejskich tarasach, czy w przydomowych ogródkach zamiast tradycyjnego trawnika są naturalną pachnącą ozdobą, przyciągającą motyle i owady zapylające. W ofercie Auchan znajduje się wiele nasion rzadkich roślin które sprzedawane są w krótkich seriach. Wyhodowane z nich kwiaty będą unikalną ozdobą każdego ogrodu i dumą ogrodnika.

Nasiona sprzedawane są w różnych formach – dzięki temu zarówno doświadczeni ogrodnicy jak i  amatorzy  ogrodnictwa mogą wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie sposób wysiewu. W ofercie Auchan znajdują się nasiona na taśmie zapewniającej wygodę wysiewu, nasiona otoczkowane, w osnowie utrzymującej wilgotność, ze składnikami mineralnymi, które łatwiej wysiewać oraz nasiona zaprawiane, chroniące roślinę przed chorobami już na etapie kiełkowania.

Aby ułatwić klientom wybór i podpowiedzieć, jaki rodzaj roślin będzie najodpowiedniejszy dla potrzeb wielbicieli zieleni na opakowaniach nasion znajdują się piktogramy,  które w intuicyjny sposób informują  o właściwościach, czy zaletach danej rośliny.

Własne warzywa i zioła

Wczesna wiosna to czas wysiewu w szklarniach i przygotowywania rozsad. Pomocne w tym zadaniu są doniczki rozsadowe i multiplaty, szklarenki do produkcji rozsad i sadzonek oraz tunele i szklarnie do uprawy warzyw pod osłonami. Ofertę uzupełnia 46 rodzajów nawozów organicznych oraz podłoże bez torfu z kompostu i innych części organicznych oraz szeroki wybór specjalistycznych nawozów.

Relaks w ogrodzie

W kwietniu w strefie meble pojawią się meble 100% drewniane z certyfikatem FSC, wyprodukowane w zgodzie z polityką odpowiedzialnej gospodarki leśnej i artykuły kempingowe. Ofertę artykułów przyjaznych środowisku uzupełnia gama toreb termicznych z materiałów pozyskanych z recyklingu.

***

O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl  •

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!