Aktualności firm stowarzyszonych

Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą EEC Magenta przy inwestycji w TakeTask

Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland doradzała EEC Magenta, największemu na polskim rynku funduszowi corporate venture capital, w inwestycji w TakeTask, innowacyjną platformę do zarządzania procesami firmowymi. To już druga w ostatnim czasie inwestycja tego funduszu, przy której doradzała kancelaria.

Funduszowi EEC Magenta, w związku z zapewnieniem finansowania w ramach Rundy A spółce TakeTask SA, doradzali: Michał Karwacki, partner kierujący praktyką PE/VC, Małgorzata Deruś, Natalia Burchardt oraz Kamil Ciodyk. Kancelaria odpowiedzialna była za przeprowadzenie due diligence, ustrukturyzowanie transakcji w formie pożyczek konwertowanych i warrantów subskrypcyjnych, kwestie regulacyjne związane z Funduszami PFR CVC, przygotowanie umowy inwestycyjnej oraz umowy akcjonariuszy.

TakeTask specjalizuje się w automatyzacji procesów w korporacjach, obsługuje duże sieci handlowe, rozwija ofertę dla podmiotów przemysłowych, serwisowych czy restauracji. Wykorzystując sztuczną inteligencję, pomaga klientom zwiększyć wydajność pracy i zmniejszyć koszty. Część środków pozyskanych od EEC Magenta spółka przeznaczy na powiększenie zespołów software developerów i project managerów pracujących nad rozwojem pierwszej tak kompleksowej platformy w Polsce.   

– Kapitał z inwestycji zostanie przeznaczony m.in. na wejście TakeTask do innych krajów – mówi Michał Rumiński, partner zarządzający EEC Magenta. – Działamy zgodnie z przyjętym w EEC Magenta modelem wspierania polskich innowacyjnych firm technologicznych w ekspansji na rynki zagraniczne – dodaje. EEC Magenta wspiera TakeTask w procesie ekspansji nie tyko kapitałem, ale również wiedzą, doświadczeniem i siecią relacji biznesowych. 

Kancelaria udzieliła wsparcia EEC Magenta również w negocjacjach z założycielami oraz Simpact (funduszem typu Bridge Alfa), który dofinansował spółkę w 2018 roku, oraz innymi kluczowymi osobami. TakeTask poprzednio uzyskała finansowanie m.in. poprzez platformę crowdfundingową Beesfund.

Dokapitalizowanie TakeTask to druga ogłoszona w ciągu miesiąca inwestycja EEC Magenta. Wcześniej fundusz poinformował o objęciu udziałów w Reliability Solutions, krakowskiej firmie zajmującej się analizami predykcyjnymi.

EEC Magenta jest największym polskim funduszem CVC utworzonym przez EEC Ventures wspólnie z PFR Ventures, NCBR oraz TAURON Polska Energia w ramach programu PFR NCBR CVC.

Grupa EEC Ventures zarządza funduszami venture capital o łącznej kapitalizacji 210 mln zł. EEC Magenta specjalizuje się w finansowaniu cyfryzacji energetyki, przemysłu oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Funduszem zarządzają Michał Rumiński, Rafał Małecki, Voytek Siewierski i Konrad Sitnik. Partnerzy posiadają bogate doświadczenie na polskim, europejskim i amerykańskim rynku venture capital i private equity. Zespół współpracuje ze sobą od ponad 12 lat i ma na koncie szereg udanych transakcji.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!