Aktualności firm stowarzyszonych

WHITE & CASE DORADZAŁA GRUPIE CERRAD W ZWIĄZKU Z UDZIELENIEM DODATKOWEGO FINANSOWANIA

5 KWIETNIA 2022 … Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała trzem spółkom z grupy Cerrad, będącym producentami płytek ceramicznych, w związku z nowym kredytem, obrotowym i inwestycyjnym, udzielonym przez konsorcjum banków złożone z Santander Bank Polska S.A. oraz Banku Pekao S.A. w wysokości ok. 110 mln PLN, zwiększającym istniejące finansowanie do łącznej wysokości około 335 mln PLN.

Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie rozbudowy zakładów produkcyjnych płytek ceramicznych oraz na wsparcie bieżącej działalności spółek z grupy Cerrad.

Grupa Cerrad jest renomowanym producentem płytek ściennych i podłogowych w Polsce, posiadającym odbiorców w ponad 50 krajach. Spółka jest laureatem Diamentów Forbesa w roku 2019 i 2020, a w 2019 roku otrzymała prestiżową nagrodę Pracodawców Rzeczypospolitej. Obecnie firma zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm produkcyjnych w Europie. Cerrad jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w kategoriach produktowych i biznesowych.

W skład zespołu White & Case, który doradzał przy transakcji, wchodzili partner Grzegorz Abram oraz zespół associates Marlena Skowrońska i Joanna Misztal-Dzitko.

Kontakt:

Mariusz Mroczek

Senior Business Development Manager

White & Case

M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.

+ 48 22 50 50 225; +48 785 019 225

mrmroczek(@)whitecase.com

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!