Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

White & Case doradzała Develia S.A. przy finansowaniu nabycia Nexity

Warszawa, 4 sierpnia 2023 r. Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Develia S.A. w związku z finansowaniem w wysokości do 200 mln PLN udzielonym przez PKO Bank Polski S.A. oraz mBank S.A. na sfinansowanie lub refinansowanie części kosztów zakupu 100% udziałów w spółkach zależnych spółki Nexity S.A., należącej do francuskiej Grupy Nexity. 

Develia S.A. jest polską firmą deweloperską, która realizuje inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w największych miastach Polski. Transakcja ta pozwoli Develii zwiększyć liczbę mieszkań w budowie o ok.1400 oraz bank ziemi o ok. 2200 lokali w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. 

Grupa Nexity jest jednym z liderów rynku deweloperskiego we Francji. Od 2011 r. firma była obecna także w Polsce, gdzie przekazała dotychczas ponad 3500 mieszkań w ramach 12 projektów (28 etapów inwestycji). 

W skład zespołu White & Case w Warszawie, który doradzał przy transakcji, weszli partner Grzegorz Abram, partner lokalny Paweł Zagórski oraz associates Roksana Kałużna-Bałazy i Mateusz Dyduch. 

 

Kontakt: 

Mariusz Mroczek 

Senior Business Development Manager 

White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k. 

T: + 48 22 50 50 225; M: +48 785 019 225; mariusz.mroczek(@)whitecase.com 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!