Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

White & Case doradzała Cerrad sp. z o.o. przy pozyskaniu finansowania od Polskiego Funduszu Rozwoju

Warszawa, 30 czerwca 2023 r. Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Cerrad sp. z o.o., jednego z wiodących producentów płytek ceramicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), w związku z pozyskaniem finansowania w wysokości 87 milionów PLN od Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oraz obsługą i zmianą dokumentacji kredytowej dotyczącej istniejącego zadłużenia w kwocie około 516 milionów PLN.  

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie inwestycji, w tym refinansowanie związanego z nimi zadłużenia, dotyczących instalacji kogeneracji i modernizacji linii produkcyjnej w zakładzie w Starachowicach oraz na sfinansowanie potrzeb płynnościowych spółki, związanych z dalszym rozwojem sprzedaży. 

Cerrad posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie oraz jest jednym z liderów branży pod względem efektywności produkcji, co w przyszłości powinno umożliwić spółce nie tylko utrzymanie silnej pozycji na rynku krajowym ale również dalsze umacnianie pozycji na rynkach eksportowych. 

PFR jest spółką strategiczną oferującą instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestującą w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju. 

W skład zespołu White & Case w Warszawie, który doradzał przy transakcji, weszli partner Grzegorz Abram, oraz associates Magdalena Bachleda-Księdzularz oraz Marlena Skowrońska.  

 

Kontakt: 

Mariusz Mroczek 

Senior Business Development Manager 

White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k. 

T: + 48 22 50 50 225; M: +48 785 019 225; mariusz.mroczek@wh

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!