Aktualności firm stowarzyszonych

„W ramach regulacji” – nowy blog Wierzbowski Eversheds Sutherland

W czerwcu 2019 roku kancelaria uruchomiła blog poświęcony prawnym aspektom wytwarzania, sprzedaży, promocji i utylizacji produktów konsumenckich. Za serwisem wRamachRegulacji.pl stoją prawnicy z zespołu Commercial kierowanego przez Martę Gadomską-Gołąb i dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską.

Autorzy bloga zamierzają analizować różnego rodzaju aspekty związane z otoczeniem prawnym produktów konsumpcyjnych w całym cyklu ich życia. Będą omawiać rozwiązania ułatwiające przedsiębiorcom sprawne poruszanie się w ramach regulacji dotyczących prowadzonej przez nich działalności, pomagając im podejmować optymalne decyzje biznesowe. Blog pisany będzie z myślą o producentach, importerach i dystrybutorach produktów konsumpcyjnych, sieciach sprzedażowych, organizacjach konsumenckich, agencjach reklamowych czy wreszcie o samych konsumentach.

Nasz zespół ma szerokie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa konsumenckiego oraz w doradztwie regulacyjnym, którym chcemy podzielić się z naszymi czytelnikami. Od lat pracujemy dla wiodących na rynku podmiotów z branż: RTV / AGD, FMCG, e-commerce, odzieżowej, meblowej, spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Na co dzień wspieramy klientów w zakresie bezpieczeństwa produktów, wprowadzania ich do obrotu, zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa umów, reklamy, w postępowaniach przed organami nadzoru a także w zakresie roszczeń konsumenckich i gwarancyjnych. I o tym wszystkim chcemy pisać na naszym blogu. W serwisie pojawiać się będą również tematy dotyczące gospodarki odpadami oraz obowiązków przedsiębiorców związanych z wpływem ich działalności na środowisko - mówi Marta Gadomska-Gołąb.

 

Uruchomienie bloga związane jest także z nowymi wyzwaniami, w obliczu których stoi europejskie prawo konsumenckie. Wynikają one m.in. z programu Komisji Europejskiej pod hasłem „Nowy ład dla konsumentów” („A New Deal for Consumers”), czyli propozycji zmian w regulacjach dotyczących szeroko pojętej ochrony praw konsumentów w Unii Europejskiej. Komisja od lat przyjmuje strategie i programy dotyczące kierunków rozwoju prawa konsumenckiego w UE tak, aby zapewnić jego aktualność i spójność ze zmiennymi wymaganiami wspólnego rynku. Dlatego też zaprezentowany pakiet wyznaczy kierunki zmian europejskiego prawa konsumenckiego na najbliższe lata, a w konsekwencji spowoduje konieczność przystosowania się przedsiębiorców do nowej rzeczywistości, w której ochrona konsumenta zostanie jeszcze bardziej wzmocniona. Wyzwania związane z Nowym ładem konsumenckim to temat rzeka – zagadnień do analizy z pewnością nam zatem nie zabraknie – mówi dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska.

Głównymi autorami bloga będą prawnicy zespołu Commercial. Oprócz Marty Gadomskiej-Gołąb i dr Aleksandry Kunkiel-Kryńskiej serwis tworzyć będą: Joanna Kwaśny-Krajewska, Błażej Grochowski, Agnieszka Sagan-Jeżowska i Krzysztof Karłowicz. W zależności od omawianej tematyki z wpisami pojawiać się będą również prawnicy z innych zespołów oraz goście specjalni.

Serwis wRamachRegulacji.pl nawiązuje formą oraz funkcjonalnościami do pozostałych pięciu blogów Wierzbowski Eversheds Sutherland. Pierwszym kancelaryjnym blogiem był serwis EuroZamówienia, założony w maju 2011. W tym samym roku powstał blog IP w sieci, a w następnych latach dołączyły trzy kolejne serwisy: Kodeks w pracy, Przepis na energetykę oraz Lepsza taktyka.

Renata Misiewicz: Renata.Misiewicz@eversheds-sutherland.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!