Aktualności firm stowarzyszonych

W Panattoni Park Mińsk Mazowiecki ruszyła produkcja maseczek medycznych

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 8000 m kw. powierzchni firmie TW Plast sp. z o. o. powierzchnię w Panattoni Park Mińsk Mazowiecki. W ramach obiektu firma rozpoczęła produkcję maseczek medycznych, a liczba dostarczanych sztuk ma docelowo osiągnąć 30 mln miesięcznie - milion maseczek dziennie! Jest to część rządowego projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Wszystkie ręce na pokład. Wprowadzone zarządzenia związane ze stanem epidemii, generują ogromne zapotrzebowanie na maseczki, których wyrób rusza w wielu miejscach w Polsce. Jednym z nich jest Panattoni Park Mińsk Mazowiecki, gdzie TW Plast wynajął 8 004 m kw. Firma natychmiast rozpoczęła produkcję, dzięki powierzchni przemysłowo–magazynowej, którą deweloper dostarczył od ręki. W obiekcie stanęło 15 maszyn, które pozwolą miesięcznie wyprodukować 30 mln sztuk maseczek medycznych typu II o filtracji bakteryjnej BFE co najmniej 98 % i doskonałych parametrach oddychalności. Praca w obiekcie odbywa się w systemie ciągłym, a liczba pracowników osiągnie finalnie 250 osób na zmianę. Uruchomienie produkcji maseczek w ramach Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to część ogólnopolskiej inicjatywy pod egidą Agencji Rozwoju Przemysłu. Opiera się ona na trzech projektach – budowie fabryki, współpracy z siedmioma największymi producentami odzieży w Polsce oraz wytwarzaniem maseczek na zlecenie, m.in. przez firmę TW Plast.

Sprawnie przeprowadzoną transakcję oraz uruchomienie linii produkcyjnych, komentuje Sylwia Robakiewicz-Mokwińska Senior Leasing Manager w Panattoni: „Dysponując zróżnicowaną powierzchnią, jesteśmy gotowi na współpracę z każdą branżą. Tak było w tym przypadku, kiedy od ręki mogliśmy dostarczyć odpowiedni obiekt spełniający najbardziej wygórowane wymagania przewidziane dla produkcji medycznej. Dzięki zaangażowaniu obu stron, w tydzień udało się zamknąć umowę najmu, a niecałe dwa tygodnie później ruszyła produkcja maseczek medycznych. Cieszymy się, że tak ważny proces udało się sprawnie uruchomić. Pokazało to, że warto rozpocząć poszukiwania odpowiedniego obiektu od Panattoni”.

Udział w rządowej inicjatywie komentuje również Krzysztof Sawicki – Dyrektor ds. kluczowych klientów z firmy TW Plast: Dzięki wsparciu Pana Prezydenta RP, Ministerstwa Rozwoju pod patronatem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w niecałe dwa miesiące został uruchomiony prawdopodobnie największy w Europie działający zakład produkujący maseczki medyczne typu II o najwyższych standardach. W ramach działalności zakładu osiągnęliśmy zdolność produkcyjną ponad 1 mln maseczek dziennie. Wynajęty od Panattoni obiekt umożliwia produkcję masek medycznych typu II, które stanowią wyrób medyczny a co za tym idzie, ich produkcja musi spełniać najwyższe standardy.

Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to nowoczesny budynek magazynowy klasy A o łącznej powierzchni 14 800 m kw. Obiekt znajduje się w Jakubowie przy obwodnicy Mińska Mazowieckiego, będącej częścią autostrady A2. Tzw. Autostrada Wolności łączy wschodnią i zachodnią granicę Polski, przebiegając m.in. przez Warszawę i Poznań, a za niemiecką granicą zmieniając się w autostradę A12 do Berlina.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!